Het EK vrouwenvoetbal staat voor de deur, maar bij Spanje zijn de zorgen groot. Aitana Bonmati (27), de winnares van de Gouden Bal in 2023 en 2024, ligt in het ziekenhuis. Daardoor is het maar de vraag of ze het toernooi in Zwitserland haalt.
De middenvelder van FC Barceloan Femení werd halsoverkop opgenomen in het ziekenhuis vanwege een hersenvliegontsteking. Daardoor ontbrak ze vrijdag ook tijdens de laatste wedstrijd van Spanje voor het voetbaltoernooi. In eigen land werd met 3-1 gewonnen van Japan.
Dat gebeurde zonder Bonmati. Zij bleek het duel aan een infuus vanuit een ziekenhuisbed, zo liet ze zien via Instagram. Volgens haar bondscoach Montse Tomé gaat het om een virale hersenvliegontsteking. Meestal gaat het virus vanzelf over, maar voor Bonmati is het maar de vraag of het snel genoeg gebeurt.
27 juni 2025, 06:30
Vivianne Miedema is blij met de overwinning van de Oranje Leeuwinnen in de wedstrijd tegen Finland (2-1). Het was de laatste wedstrijd voor het EK en op dat toernooi kan de Nederlandse topspits een prachtige mijlpaal bereiken.
Onzekerheid richting EK
Tomé durft er zijn hand niet voor in het vuur te steken. "Ze is erg belangrijk voor het team. We weten niet hoe lang het duurt. Ik ben geen dokter, dus ik moet er niets over zeggen."
Het EK begint voor Spanje donderdag 3 juli. Dan treffen de Spanjaarden Portugal. Ook België en Italië zitten in de poule. Nederland moet iets langer geduld hebben. De ploeg van Andries Jonker speelt op zaterdag 5 juli het eerste duel. Wales is de tegenstander, waarna nog clashes met Engeland en Frankrijk volgen.
25 juni 2025, 20:41
Oranje-bondscoach Andries Jonker heeft op papier maar één afwezige in aanloop naar het EK, maar juist de spitspositie zorgt misschien wel voor de meeste kopzorgen. Vivianne Miedema maakt donderdag tegen Finland, vlak voor het EK begint, pas haar rentree. Tegelijk blijft het onduidelijk of haar concurrente Lineth Beerensteyn op tijd fit raakt.
Nederland begint zaterdag aan EK
Nederland won het laatste oefenduel met Finland met 2-1. Dat gebeurde op woensdag dankzij twee goals van Vivianne Miedema. Overigens werd er een dag later wéér tegen de Finnen gespeeld. Toen mochten, achter gesloten deuren, de reserves opdraven. Ook die partij werd gewonnen, ditmaal met 3-0.
26 juni 2025, 21:52
De Oranje Leeuwinnen hebben weer eens een overwinning geboekt, na twee zéér matige interlands. In Leeuwarden versloegen ze Finland met 2-1. De ploeg van Andries Jonker móést winnen om vol vertrouwen naar Zwitserland te kunnen afreizen, en had weinig moeite met de Finnen.
Sportnieuws.nl gaat naar het EK
Sportnieuws.nl volgt het EK dat woensdag 2 juli begint op de voet. Voetbalwatcher Aron Kattenpoel Oude Heerink en camerajournalist Leah Smith reizen af naar Zwitserland om de Oranje Leeuwinnen te volgen tijdens het eindtoernooi. In hun podcast Sportnieuws.nl in Oranje was vlak voor het toernooi Barbara Barend te gast. Check hieronder haar verwachtingen van Oranje op het toernooi.