Premier en koning gaan Nederland niet vertegenwoordigen in Qatar tijdens WK

admin • 23:34, 25-02-2021 / Laatste Update: 18:27, 06-08-2024
Premier en koning gaan Nederland niet vertegenwoordigen in Qatar tijdens WK
admin • 23:34, 25-02-2021 / Laatste Update: 18:27, 06-08-2024

De Tweede Kamer vindt niet dat er volgend jaar een afvaardiging van de Nederlandse regering naar het WK voetbal in Qatar moet gaan. Dit omdat arbeiders die de stadions bouwen worden uitgebuit. Deze week meldde een Britse krant dat zeker 6500 arbeidsmigranten zijn omgekomen in Qatar.

De Kamer steunde een motie van SP’er Sadet Karabulut. Ze spreekt van wantoestanden, slavernij en ernstige vormen van uitbuiting bij de bouwwerkzaamheden in de Golfstaat. Ze kreeg onder meer steun van GroenLinks, PvdA, ChristenUnie, D66, SGP, 50Plus en PVV.

Onzin

Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) vond de motie onzin. Volgens hem moeten sport en politiek niet worden vermengd. Hij wees er ook op dat Qatar na kritiek stappen heeft gezet om de situatie voor de arbeidsmigranten te verbeteren, maar zijn argumenten vonden geen gehoor.