🎥 | Vluchteling uit Marioepol scoort de winnende voor Shakhtar in benefietwedstrijd

Bart van der Wijst • 17:05, 15-04-2022 / Laatste Update: 15:44, 06-08-2024
Bart van der Wijst • 17:05, 15-04-2022 / Laatste Update: 15:44, 06-08-2024

Terwijl op donderdag de Europa League en Conference League op het programma stonden, werd in Polen misschien wel de mooiste avond van de wedstrijd gespeeld. Het ging om een benefietwedstrijd tussen Shakhtar Donetsk en Legia Gdansk. Een 12-jarige vluchteling uit Marioepol maakte de winnende treffer.

Shakhtar is momenteel bezig aan de Shakhtar Global Tour for Peace. Daarin spelen ze door heel Europa benefietwedstrijden om geld op te halen voor de bevolking van Oekraïne. Ook competitiegenoot Dynamo Kiev gaat kriskras door Europa om wedstrijden voor het goede doel te spelen, zij oefenen bijvoorbeeld tegen Ajax in Amsterdam.

Winnende treffer

Dmytro Keda, een 12-jarige jongen uit Marioepol die al bijna zijn hele leven fan is van Shakhtar, kwam in de 90e minuut bij een 2-2-stand binnen de lijnen. De spelers van Shakhtar betrokken hem veelvuldig bij de allerlaatste aanval van de wedstrijd, terwijl de tegenstander hem alle ruimte gaf. Zo kon de kleine Dmytro de grote held van de avond worden. Prachtig!