Engelse topsporters op vijandig gebied in Argentinië: 'We zijn nogal op onze hoede'

Redactie Sportnieuws.nl • 15 juli 2026 om 19:11
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Engelse topsporters op vijandig gebied in Argentinië: 'We zijn nogal op onze hoede'
i

Alex Coles van de Engelse rugbyers. ©Getty images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 15 juli 2026 om 19:11

Engeland - Argentinië op het WK voetbal is een verhit potje. Vooral de Engelsen hebben nog een appeltje te schillen met hun tegenstander in de halve finale, want in 1986 schakelde Argentinië Engeland uit met de beruchte 'Hand van God' van Diego Maradona. De wedstrijd wordt in de Verenigde Staten gespeeld, maar in Argentinië zelf is momenteel ook een Engels topsportteam aanwezig en dat neemt de nodige maatregelen.

De Engelse rugbyers zijn voor een duel met Argentinië op vijandig gebied. Om gedoe te voorkomen in het voetbalgekke land, heeft de hele ploeg besloten om geen teamkleding te dragen in het openbaar. Het logo van Engeland zal in hoofdstad Buenos Aires nergens te zien zijn en de complete selectie kijkt de halve finale van het WK voetbal vanuit het eigen hotel in plaats van ergens in een Argentijnse bar of andere gelegenheid.

Hoe anders was het vorige week, toen Engeland van Noorwegen won in de kwartfinale van het WK voetbal. Toen zat de rugbyselectie al feestend op een dakterras van een bar in Liverpool, nadat ze zelf ook hadden gewonnen van Fiji in een thuiswedstrijd. Nu ze op het vijandelijkst gebied mogelijk zijn, laten ze zich nauwelijks in het openbaar zien. Dat vertellen leden van het team aan The Telegraph.

'Wordt ook nog flink opgeklopt'

"Gezien waar we zijn en tegen wie we spelen, zijn we nogal op onze hoede en dragen we dus ons Engeland-shirt niet", zei speler Alex Coles tegen de Britse krant. "In Liverpool lukte dat nog wel, maar toen kregen we nog een heel ander onthaal dan dat we hier zullen krijgen." Medespeler Tommy Freeman is benieuwd hoe vijandig het gaat worden richting de rugbyers als Engeland van Argentinië wint op het WK voetbal. "Het is een groot iets voor beide landen en nu wordt het ook nog flink opgeklopt. Ik denk dat de fans hier boos zullen zijn als Engeland wint, dus dan kan ons potje nogal zwaar worden."

Dat opkloppen komt onder meer door het politieke verleden tussen beide landen. Engeland en Argentinië waren in 1982 zelfs in oorlog over de Falklandeilanden. Na 2,5e maand vechten gaf Argentinië zich over aan Engeland.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google