Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada eindigde met een wereldtitel voor Spanje en daar volgde een prachtige moment op met Pedri en zijn vader. De middenvelder van FC Barcelona hield zo een traditie in stand.
"Ik zag een video voorbij komen van Pedri die na de wedstrijd een penalty nam op zijn vader", vertelt voormalig tophockeyster Ellen Hoog in de Sportnieuws.nl-podcast die ze elke maandag opneemt met voormalig ploeggenote Naomi van As. "Dat is een mooi verhaal, want zijn vader heeft altijd gekeept. Op een gegeven moment is hij ermee gestopt toen zijn vader, dus de opa van Pedri overleed."
"Na elke trofee die Pedri wint, neemt hij traditiegetrouw een penalty op zijn vader", gaat Hoog verder. "Gisteren ook, die pa in de goal en hij schiet hem heel zachtjes in, weet je wel. Maar hij maakt wel nog een duik en vangt hem.” “Wat een bikkel, die pa!”, meent Van As, om daar grappend aan toe te voegen: “Wel een schouderblessure."
Prijzenregen Pedri
De 23-jarige Pedri heeft in zijn toch nog vrij prille loopbaan al heel wat prijzen veroverd. Met Barcelona werd hij al drie keer kampioen van Spanje, pakte hij twee nationale bekers en drie Spaanse Supercups. Met het nationale team wist hij de Nations League, de Europese én de wereldtitel te winnen.
“Het is een eerbetoon voor opa en een traditie”, zegt de geraakte Hoog over de strafschop die Pedri ook in New York nam op zijn vader. Van As: “Dat vind ik heel lief.”
Pedri en zijn vriendin Alejandra Dorta.
Lamine Yamal
Het moment van Pedri en zijn vader was niet het enige onderonsje dat goed viel bij Hoog. "Het broertje van Lamine Yamal stal weer de show op het veld", vertelt ze over het driejarige mannetje. "Heel leuk om te zien hoe hij daar naast die beker zat. Die heeft wel veel harten veroverd tijdens het WK.”
Luister de podcast van Ellen Hoog en Naomi van As
Voormalig tophockeysters Ellen Hoog en Naomi van As nemen elke maandag speciaal voor Sportnieuws.nl de sportweek door. In deze aflevering natuurlijk aandacht voor onder meer het bizarre gedrag van de Argentijnen in de finale van het WK voetbal, het opvallende optreden van Femke Broeders-Bol én de nieuwe regels in de atletiek die moeten voorkomen dat er close-ups van vrouwenbillen worden gemaakt. Luister de podcast hieronder of in je favoriete podcastapp.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)