Na de finale van het WK voetbal is er een grote rel ontstaan rondom het gedrag van Argentijn Leandro Paredes. Hij kreeg het aan de stok met een aantal Spanjaarden en dat krijgt mogelijk nog een staartje.
Wereldvoetbalbond FIFA heeft namelijk een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
Na het laatste fluitsignaal ging met name de Argentijnse middenvelder Paredes over de schreef. Hij werkte onder meer de Spaanse verdediger Eric Garcia tegen de grond en greep hem vervolgens bij de keel, waarna hij het aan de stok kreeg met middenvelder Gavi. Paredes kreeg geen rode kaart voor zijn gedrag, maar kan door de tuchtcommissie nog steeds geschorst worden.
'Schandalig'
Ali Boussaboun en Robert Maaskant spraken in de Sportnieuws.nl-podcast al hun ongeloof uit over dat moment. "Dat gedrag na afloop was schandalig", vindt laatstgenoemde. Ook Boussaboun heeft er een mening over. "Tijdens de wedstrijd zag je hem al overtredingen maken. Op een gegeven moment had hij er een op Rodri. Toen kwamen er allemaal Spanjaarden om hem heen staan en terwijl de scheidsrechter erbij stond, begon hij iedereen omver te duwen. Ik dacht echt: die spoort niet, joh", zegt de oud-Feyenoorder verbaasd.
Het is niet voor het eerst dat het gedrag van Paredes tot ophef leidt. De Nederlandse fans zullen ook snel terugdenken aan de kwartfinale tussen Oranje en Argentinië. Paredes was toen de speler die de bal in de dugout van Oranje schopte en een grote ruzie ontketende.
WK-finale
Spanje won het duel in East Rutherford met 1-0 na een doelpunt van invaller Ferran Torres in de 106e minuut. Argentinië besloot de finale met tien man, nadat Enzo Fernández in de blessuretijd van de reguliere speeltijd zijn tweede gele kaart had gekregen.
Sportnieuws.nl WK voetbalpodcast
In de laatste aflevering van de Sportnieuws.nl WK voetbalpodcast bespreken Ali Boussaboun, Robert Maaskant, Damian Vlottes en Rick Kraaijeveld de finale van het WK voetbal. De Spanjaarden hebben gewonnen, maar natuurlijk wordt ook het gedrag van de Argentijnen besproken. Verder passeert de halftimeshow én het optreden van Donald Trump de revue.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)