Lieke Klaver kon het amper bevatten, haar eerste individuele medaille. Zaterdagavond was ze de beste bij de EK indoor atletiek in eigen land. Klaver kwam als eerste over de streep op de 400 meter. "Ik wilde die medaille. Het is gewoon gelukt, ik vond het zó spannend. Echt zó spannend", stond een dolenthousiaste Klaver voor de camera van de NOS
Wat maakte haar dan zo zenuwachtig? "Gedurende de dag heb ik alleen houvast aan de scenario’s die er zijn. Op het moment dat ik mijn spikes aantrek, neemt de spanning het over. Maar dan heb ik mezelf aangeleerd om tegen de coach te zeggen ik ben heel bang of ik ben onzeker. Dan is het ook van mijn lichaam af."
8 maart 2025, 21:54
Lieke Klaver is Europees kampioene. De Nederlandse gold als topfavoriete voor de EK indoor in eigen land en dat maakte ze volledig waar. Klaver hield de Noorse Henni Jaeger nipt achter zich na een spannende race: 50,38 om 50,45.
Cocktail van emoties
Het interview met Klaver ging vanwege de adrenaline razendsnel op en neer. "Ik ben zó trots, het is heel raar dit gevoel. Ik zag gelijk mijn ouders. Ik heb eindelijk die strijd op de 400 meter kunnen verslaan zonder dat mensen me inhalen, zonder dat ik in paniek raak. Ik heb het gewoon gedaan."
9 maart 2025, 03:46
De 26-jarige Lieke Klaver is een absolute topatlete. Op de Olympische Spelen in Parijs beleefde ze het hoogtepunt van haar carrière door goud te pakken met de gemengde estafetteploeg, maar ook kreeg ze een klap toen haar individuele afstand uitdraaide uit op een deceptie. Buiten de baan viel ze al eens in de prijzen: Klaver werd in 2024 uitgroepen tot de mooiste sportvrouw van Nederland. Haar vriend is atleet Terrence Agard.
"Ik ben heel blij met hoe het gegaan is. Heel blij met het zelfvertrouwen dat ik voelde, met de coaches die ik om me heen heb, met het team dat me vertrouwen geeft. Dit is m’n werk, dit is gewoon mooi", glunderde Klaver. "Ik voel nu wel dat het pieken op het juiste moment is. Dit is hoe we het doen, dit is waar ik voor train. Trots."
Eerste keer solo
Klaver heeft een prijzenkast waar het overgrote deel van Nederland alleen maar van kan dromen. Toch was het pas haar eerste individuele titel. Maakt dat het extra speciaal? "Al mijn gouden medailles hebben een gouden randje er omheen, want iedere medaille heeft zijn verhaal. Maar dat dit dan nu zo samen komt… M’n hele familie is hier, mijn vader en moeder. Gewoon goed", was Klaver stellig.
Wat het wel extra bijzonder maakte, was het feit dat het in eigen land gebeurde. "Dat slaat toch nergens op?", was ze vol ongeloof. "Oh ik ben gewoon blij."
8 maart 2025, 00:05
Het verschil tussen winnen en verliezen is miniem. Dat bleek wel op de EK indoor atletiek in Apeldoorn. Daar ging het vrijdagavond vreselijk mis bij het verspringen voor mannen.
Estafette?
De 400 meter in Apeldoorn was haar hoofddoel. Zondag loopt Klaver mogelijk met Femke Bol, die individueel ontbrak, de finale van de 4x400 meter. Mogelijk, want ze weet het nog niet. "Ik moet straks gewoon ijsbad, herstelshakeje, vroeg slapen - voor zo ver dat kan", zei Klaver met een grote glimlach. "Ik weet nog niet of ik loop en op welke plek ik loop. Dat hoor ik na de race."