Lieke Klaver liep op de Fanny Blankers-Koen (FBK) Games in een speciaal shirtje. Op de voor de Nederlandse topatlete zeer teleurstellend verlopen 200 meter had haar broer Ties voor een speciale verrassing gezorgd. Die haalde niet in haar naar boven waar ze op hoopte.
Klaver gaat een belangrijk atletiekjaar tegemoet. De 26-jarige atlete pakte begin dit jaar haar eerste individuele titel door Europees indoorkampioen te worden op de 400 meter, maar de grootste uitdaging vindt in september plaats. Dan worden de WK atletiek gehouden in Japan.
6 juni 2025, 15:48
Topatlete Lieke Klaver wordt geïnspireerd door sterke vrouwen in haar omgeving. Ze hoopt zelf ook het goede voorbeeld te geven aan meiden door te laten zien dat je sterk kan zijn, maar ook emotie toont. "Ik heb die uitspattingen nodig."
Ties Klaver
De FBK Games dient ter voorbereiding voor het buitenseizoen, dat inmiddels een paar maanden onderweg is. Broer Ties Klaver blijkt een belangrijke rol in het leven van zijn zus te spelen. "Hij is ouder dan ik, maar we schelen niet heel veel. Maar anderhalf jaar. We hebben samen veel meegemaakt, leuke dingen en minder leuke dingen. Het maakt eigenlijk niet uit op wat voor manier, hij is er gewoon altijd", vertelt ze in een filmpje van sponsor Odido.
2 juni 2025, 09:08
Lieke Klaver is halverwege mei teruggekeerd op de atletiekbaan en nu geniet ze van een rustperiode. Na haar race in het Marokkaanse Rabat geniet de sprintster van een aantal dagen vrij af met lekker weer en lekker eten.
"Bij hem kan ik gewoon het kleine zusje zijn, het kleine meisje in mij. Ik hoef niet Lieke de atleet of Lieke de grote meid uit te hangen. Ja, dat is gewoon fijn om zo iemand om je heen te hebben."
Ontroerd
Om de grote verrassing in te leiden, zorgde haar sponsor voor een persoonlijk bericht van Ties. "Het is echt ongelofelijk wat je de afgelopen jaren al bereikt hebt. Blijf altijd voor het hoogst haalbare gaan, maar blijf vooral ook stilstaan bij wat je al bereikt hebt. We zijn allemaal mega trots op je en we houden allemaal van je. Liefs, Ties."
Klaver was zichtbaar ontroerd. "Nou wat lief. Oh, hij vindt dit zo vreselijk om te doen", lacht ze stiekem. Het bleef niet alleen bij het lieve bericht. Tijdens de wedstrijd was haar rode hardloperspak versierd met haar startnummer, met daarop de woorden van Ties.
9 juni 2025, 19:46
Lieke Klaver moest uit haar comfortzone lopen tijdens de FBK Games en dat was ook terug te zien. De Nederlandse topatlete is Europees indoorkampioene op de 400 meter, maar in Hengelo moest ze de 200 meter sprint lopen. Daar kwam ze niet in de buurt van het podium. Ze verbaasde zich over haar slechte race.
"Mag ik hiermee rennen? Nee! Oh, ik weet niet of ik dat trek hoor. Kijk nou! Dit vind ik zo leuk! Dit is echt wel, denk ik een van de meest speciale dingen. Want dit is gewoon mijn trots, als in atletiekwereld, waar ik voor vecht iedere dag en waar ik voor werk en dan zo iets liefs erop van mijn eigenste familie."
FBK Games
Maar de race op de 200 meter, niet haar specialiteit, liep uit op een drama. Ze werd vierde met een zeer teleurstellende tijd en zag zelfs een andere Nederlandse atlete voor haar eindigen. Na afloop zocht ze wanhopig naar een verklaring en haalde ze de boodschap nog eens aan. "Ik dacht dat het vuurtje hier in Hengelo wel aan zou gaan. Ik wilde echt goed lopen, zeker met de speciale boodschap van m'n broer op m'n borst."