Race-icoon Tom Coronel doet opvallende uitspraak over Max Verstappen: 'Daar zet ik mijn huis op in'

Redactie Sportnieuws.nl • 17 mei 2026 om 20:01 / Update: 49 minuten geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Race-icoon Tom Coronel doet opvallende uitspraak over Max Verstappen: 'Daar zet ik mijn huis op in'
i

Max Verstappen en Tom Coronel ©Getty Images/NL Beeld / Patrick van Emst, beeldbewerking Sportnieuws.nl

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 17 mei 2026 om 20:01 / Update: 49 minuten geleden

Max Verstappen zag zijn deelname aan de 24 uur van de Nürburgring op pijnlijke wijze eindigen. Ook Tom Coronel was van de partij en had net als zijn landgenoot meerdere problemen. Na afloop was hij alsnog erg blij en doet hij een opmerkelijke uitspraak. "Volgend jaar gaan ze honderd procent rekening houden met de Formule 1-kalender."

Max Verstappen leek met zijn team heel lang af te stevenen op de winst in Duitsland, maar mechanische problemen gooiden zo'n drie uur voor de finish roet in het eten. Daardoor werd de Nederlander niet de tweede coureur ooit, na Niki Lauda, die zowel kampioen werd in de Formule 1 als de iconische race won. Toch ligt het in de lijn der verwachting dat Verstappen snel weer terugkeert. Dat lieten zowel hijzelf als race-icoon Tom Coronel na afloop optekenen.

'Zet ik mijn huis op in'

Verstappen was zelf niet al te uitgesproken na afloop, maar zette de deur op een rentree in Duitsland op een kiertje. "Natuurlijk ga ik het proberen. Maar dat hangt ook een beetje van de Formule 1-kalender af", aldus de Red Bull-coureur, die dus nog niet weet of hij volgend jaar al revanche kan pakken. Coronel denkt echter dat Verstappen de organisatie nu zeker heeft beïnvloed.

"Ik kan jou vertellen, en daar zet ik mijn huis op: ze gaan hier volgend jaar 100 procent rekening houden met de Formule 1-kalender", meent Coronel na afloop van de race, in gesprek met Algemeen Dagblad. "Het zou zó stom zijn dat niet te doen. Dan gooien ze alles wat ze dit jaar hebben opgebouwd zo de prullenbak in." De 54-jarige coureur kende zelf overigens een matige race, nadat problemen al snel voor veel vertraging zorgden.

Verstappen-effect

Dat Verstappen er eigenhandig voor zorgde dat de race meer publiciteit dan ooit kreeg, zag ook Coronel. "Natuurlijk is er een Max Verstappen-effect, maar ze helpen elkaar", licht hij daarover toe. "De YouTube-streams en de kranten zijn maal tien: alles qua publiciteit ging door het dak."

"Weet je, hij is een viervoudig wereldkampioen Formule 1 die hier met een GT3 komt spelen. Ik begrijp die aandacht en ik ben er ook alleen maar blij mee. Ik hoorde andere mensen zeggen: we moeten klagen, want we kunnen er niet eens meer door. Ik denk daar heel anders over", aldus Coronel. "Die hype rond Max is juist heel belangrijk, ook voor teams en coureurs. Eerst moest je sponsors uitleggen wat dit voor race dit was. Nu zeg ik gewoon: Verstappen doet mee. Dan is het: oh ja, oké! Ik hoef mijn sponsors niets meer uit te leggen. De 24 uur van de Nürburgring staat op de kaart. En ik zeg je: dit gaat de 24 uur van Le Mans qua naam helemaal omver blazen."

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover