Ex-partner van Jutta Leerdam gunt haar die ene ontbrekende titel: 'Ik hoop het'
i

Koen Verweij en Jutta Leerdam © Getty Images

Ex-partner van Jutta Leerdam gunt haar die ene ontbrekende titel: 'Ik hoop het'

15:00, 19-01-2025

Koen Verweij is erg positief over zijn ex-vriendin Jutta Leerdam én haar huidige partner. De 25-jarige topschaatsster is sinds twee jaar samen met de Amerikaanse bokser Jake Paul. 'Ik vind Jutta en Jake goed bij elkaar passen.'

Verweij ging in gesprek met Story over zijn huidige liefdesleven. Hij is inmiddels 1,5 jaar gelukkig met Lisa en woont met haar samen in Amsterdam. Maar een vraag over Leerdam, de grote ster in het schaatsen op dit moment, kon natuurlijk niet ontbreken. "Ze zijn een mooi stel. En ik hoop dat Jutta in 2026 olympisch kampioen wordt."

Daarmee doelt hij op een gouden plak op de 1000 meter, eigenlijk de enige titel die nog ontbreekt in de rijke prijzenkast van Leerdam. In 2022 pakte zij al een zilveren medaille op die afstand. Verweij won op de Olympische Winterspelen van 2014 de ploegenachtervolging en pakte zilver op de 1500 meter. Vier jaar later voegde hij daar nog twee bronzen medailles aan toe, op de ploegenachtervolging en de massastart.

Jake Paul

Paul vierde een paar dagen geleden zijn 28e verjaardag en werd natuurlijk in het zonnetje gezet door Leerdam. Ze waren niet samen, maar op Instagram kreeg The Problem Child alsnog mooie woorden van zijn vriendin: 'Van harte met je 28e verjaardag, schat. Je bent de hardste werker in de wereld, met het liefste hart.'

"Ik ben zo enorm trots op wat je nu al hebt bereikt, en wat je hebt gedaan voor andere mensen. En ook trots op de persoon die je voor mij bent en voor de mensen om je heen. Ik hou van je", ging Leerdam verder.

Samen in Heerenveen

Paul verraste door eind december het NK sprint én twee weken later het EK sprint te bezoeken in Heerenveen. Hij was een ware trekpleister in Thialf en stal samen met Leerdams vader Ruud nog de show, door een gat in de lucht te springen na de eindzege van Jutta. Zij won overigens beide toernooien.

Kinderen van Noorse schaatslegende wilden door Jake Paul naar WK afstanden: 'Maar dat gaan we niet doen'

14 januari 2025, 11:46

Nu de Europese titels verdeeld zijn, gaan de blikken van de topschaatsers richting Hamar. In de Noorse stad zijn in maart de WK afstanden. En hoewel Sander Eitrem en Peder Kongshaug het schaatsen in Noorwegen weer nieuw elan hebben gegeven op de EK allround, levert dat volgens legende Johann Olav Koss niet per se een groter publiek op. Maar hij denkt dat Jake Paul dat wel doet.

Zijn aanwezigheid zorgt er zelfs voor dat kinderen van Noorse schaatslegende Johann Olav Koss naar de WK afstanden willen. Dat gaat helaas voor hen niet gebeuren: "We hebben voor die week een skivakantie geboekt."