Dit was dag twee van het WK darts: huilende Schot na zingende fans, overtuigende Gerwyn Price en Nederlanders door
i

Drie Nederlanders én Gerwyn Price in actie op dag 2 van het WK darts. ©PDC/Getty Images, beeldbewerking Sportnieuws.nl.

Dit was dag twee van het WK darts: huilende Schot na zingende fans, overtuigende Gerwyn Price en Nederlanders door

00:04, 17-12-2024 / Laatste Update: 00:04, 17-12-2024

Dag twee van het WK darts was er een met opvallend veel emoties. Cameron Menzies stal de spotlights en niet om een positieve reden. De Schot barstte in huilen uit tijdens zijn wedstrijd en zorgde voor veel rumoer. Voor de Nederlanders was maandag 16 december redelijk goed gezind.

Robert Owen leek de ideale tegenstander voor Niels Zonneveld in zijn eerste ronde. De Welshe darter plaatste zich pas heel laat voor het WK, dankzij een dopingschorsing voor Dom Taylor. Hij stond ook nog eens veel lager dan Zonneveld op de ranglijst. Na een prima eerste set zag de Nederlander tot zijn ongeloof dat Owen er met de zege vandoor ging. "Ik heb geen flauw idee hoe ik dit verlies", zei hij na afloop.

Eerste gemiddelde van 100+

Connor Scutt werd maandagavond de eerste speler die met een gemiddelde van meer dan 100 zijn wedstrijd afsloot. De Engelsman was ijzersterk en stuurde de Nieuw-Zeelander Ben Robb beteuterd naar huis. De nummer één van de Challenge Tour maakte met 101.92 indruk en boezemt zijn volgende tegenstander, de Australiër Damon Heta, wellicht nu al angst in.

Emotionele Cameron Menzies

Opvallend waren de emoties bij Cameron Menzies al tijdens zijn wedstrijd tegen Leonard Gates. De Schot was torenhoog favoriet, maar gooide waardeloos. Al tijdens de partij, die uit zijn vingers glipte, stonden de tranen in zijn ogen. Na de winnende pijl van Gates barstte hij helemaal in huilen uit. Gates sprak vaderlijke woorden tegen Menzies en Raymond van Barneveld vond het vooral kwalijk dat de Schot zich zo liet gaan.

Overtuigende Gerwyn Price

Weinig mensen verwachten dit WK iets van Gerwyn Price. Na een slecht jaar bewees The Iceman in Ally Pally maandagavond meteen dat er tóch rekening gehouden moet worden met hem. Zijn karakteristieke geschreeuw is weer helemaal terug en met veel bombarie én overtuiging plaatste hij zich dankzij een 3-0 zege op Keane Barry al voor de derde ronde.

Uitslagen avondsessie 16 december

Gerwyn Price - Keane Barry 3-0 (R2)
Cameron Menzies - Leonard Gates 1-3 (R1)
Connor Scutt - Ben Robb 3-0 (R1)
Niels Zonneveld - Robert Owen 1-3 (R1)

Nederlands succes in de middag

Wesley Plaisier opende het bal in de eerste middagsessie. Hij betrad het heilige podium voor zijn debuut op het WK darts. Tegen de Japanner Ryusei Azemoto wist hij na een zenuwslopende partij uiteindelijk met veel moeite te winnen. Daardoor mag hij zich verheugen op een clash op dinsdagavond. Dan is tweevoudig wereldkampioen Peter Wright de tegenstander.

Materiaalpech

De middagsessie werd vervolgd met de wedstrijd tussen Luke Woodhouse en Lourence Ilagan. Woodhouse had het makkelijk: 3-0. De Duitser Kai Gotthardt debuteerde vervolgens ook in Alexandra Palace. Hij had de Schot Alan Soutar als tegenstander in de eerste ronde. Bij de Duitser ging het mis met een pijltje. Een pijl brak finaal doormidden en hij had niet zo snel een reservepijl paraat. Ook had hij geen gereedschap bij zich om het probleem te verhelpen.

Gotthardt overlegde met de mastercaller, verliet het podium om een oplossing te vinden en kwam na een paar minuten terug. Het duel kon worden hervat. Hij liet het voorval achter zich en won met 3-1. Hij is één van de zes Duitsers op dit WK.

Jermaine Wattimena

Jermaine Wattimena mocht de middagsessie afsluiten, na zijn succes op de openingsavond tegen de Zwitser Stefan Bellmont. Die versloeg hij met 3-0, waarna James Wade maandagmiddag wachtte. Ook The Machine poetste hij met 3-0 weg, waardoor Wattimena al zeker is van de derde ronde en dus pas na Kerstmis weer terug hoeft te komen.

Uitslagen middagsessie WK darts 16 december

Wesley Plaisier - Ryusei Azemoto: 3-2
Luke Woodhouse - Lourence Ilagan 3-0
Alan Soutar - Kai Gotthardt 1-3
James Wade - Jermaine Wattimena 0-3

WK darts 2025 | Dit verdienden de recordaantal Nederlanders aan prijzengeld

4 januari 2025, 13:31

Het WK darts zit erop. Tijd om de balans op te maken. Michael van Gerwen werd met afstand de beste Nederlander, al moest hij zijn hoofd buigen voor tienersensatie Luke Littler in de finale. Toch ging 'Mighty Mike' met het nodige prijzengeld naar huis, net als de andere Nederlanders. Een overzichtje.

Alles over WK darts

Blijf via onze speciale pagina over het WK darts continu op de hoogte van het laatste nieuws vanuit Londen. Check hier ook het volledige programma, het dagschema en wanneer de Nederlanders, onder wie Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld in actie komen.

Luister verder dagelijks vanaf 04.00 uur naar onze podcast Darts Draait Door, waarin Vincent van der Voort en Damian Vlottes jou bijpraten en hun scherpe mening geven. Stem verder af op onze kanalen op sociale media: Instagram, TikTok en YouTube. Bij ons mis je niets van het WK darts.