DELEN

Luke Littler kleineert Michael van Gerwen op social media, Phil Taylor waarschuwt hem

18:23, 13-07-2024 / Laatste Update: 19:49, 13-07-2024
Luke Littler kleineert Michael van Gerwen op social media, Phil Taylor waarschuwt hem
i

Michael van Gerwen en Luke Littler ©Getty Images

18:23, 13-07-2024 / Laatste Update: 19:49, 13-07-2024

Michael van Gerwen en Luke Littler zijn aan elkaar gekoppeld in de eerste ronde van de World Matchplay. Voor een openingsronde is dat een ongebruikelijk grote kraker. Dat komt doordat Littler ongeplaatst is in Blackpool.

De zeventienjarige Littler heeft schijnbaar wel zin in de confrontatie met de Nederlander. De Engelse sensatie, die bij het afgelopen WK debuteerde met de tweede plek, heeft op Instagram de drievoudig wereldkampioen uitgedaagd. Luke the Nuke postte een lijstje met de plekken waar hij van Mighty Mike heeft gewonnen. "Pak de popcorn maar", zo zweepte hij zijn volgers op voor de clash in Blackpool.

Phil Taylor

Zestienvoudig wereldkampioen Phil Taylor weet niet of het nou zo verstandig is wat Littler doet. In gesprek met Talksport zegt The Power: " Als ik in Lukes schoenen stond, zou ik mijn mond houden en hem erover laten nadenken, hem zich zorgen laten maken. Als je Michael prikt, wordt hij misschien boos. Michael heeft de World Matchplay al drie keer gewonnen en er zijn ongetwijfeld spelers die Luke een toontje lager willen laten zingen."

The Power

De voorzichtigheid van Taylor is opmerkelijk. In zijn actieve jaren was hij niet vies van mentale spelletjes. Met diverse collega's had hij op het podium ruzietjes en ook in interviews kon hij als een bullebak uit de hoek komen. Bekijk hieronder een video met enkele van zijn trucs.

Voorzichtig zijn

Taylor vergeljikt het met boksen: "Rivaliteit is geweldig voor darts omdat het kaartjes verkoopt en het ervoor zorgt dat kijkers op Sky afstemmen, zoals mensen Benn en Eubank wilden zien vechten, maar de jongen moet voorzichtig zijn. Laat je niet meeslepen, ga erheen en doe je werk, neem het prijzengeld mee naar huis, betaal de fiscus zijn deel en geniet ervan."