Topdarter krijgt bijval na obsceen gebaar op WK darts: 'Dat is me ook een keer gebeurd'
i

Rob Cross verliet maandagavond op bijzondere wijze het podium op het WK darts. © Getty Images

Topdarter krijgt bijval na obsceen gebaar op WK darts: 'Dat is me ook een keer gebeurd'

07:23, 24-12-2024 / Laatste Update: 12:34, 23-01-2025

Het is vooralsnog een verrassend WK darts. Liefst 14 van de 32 geplaatste spelers verloren direct hun eerste wedstrijd op het podium in Londen en één van hen was Rob Cross, de wereldkampioen van 2018. Hij maakte ook de tongen los door een obsceen gebaar te maken, maar Vincent van der Voort vindt dat daar niet te zwaar aan getild moet worden.

Cross had het niet bepaald getroffen bij de loting, want hij speelde in zijn eerste partij tegen landgenoot Scott Williams. Beide heren haalden vorig jaar de halve finales, maar stonden nu dus al in de tweede ronde tegenover elkaar.

Cross pakte nog wel de eerste set, maar Williams won uiteindelijk met 3-1 in sets. Dat zorgde tijdens de partij voor een hoop frustratie bij de als vijfde geplaatste Cross. De oud-wereldkampioen was vol in beeld toen hij het zogeheten 'rukgebaar' maakte terwijl hij na de verloren tweede set van het podium liep.

'Is me ook een keer gebeurd'

Van der Voort vertelt in de Sportnieuws.nl-podcast Darts Draait Door dat Cross daar waarschijnlijk niet mee weg gaat komen: "Ik denk dat hij een waarschuwing gaat krijgen en misschien krijgt hij wel een boete, maar ik verwacht niet dat het duizenden ponden gaat kosten."

De darter vindt het een domme actie, maar wil de oud-wereldkampioen niet te hard veroordelen. Dat komt mede door wat hij zelf weleens gedaan heeft: "Ik kan hier wel een hele grote mond en mening over hebben, maar het is me zelf ook een keer gebeurd."

Middelvinger

"Ik heb een keer gehad dat ik in een wedstrijd tegen Ian White 7-3 achterstond op de World Matchplay en ik gooi in de pauze 180, 140, 140, 100, 180", herinnert Van der Voort zich. Die goede lijn kon hij echter niet doortrekken: "Die man zegt 'game on' en ik gooi gewoon 43. Toen stak ik mijn middelvinger op naar het bord."

Daar moest Van der Voort een boete voor betalen en dat was niet de enige keer dat hij in de buidel moest tasten: "Ik heb een keer gevloekt in een interview en een keer dat ik mijn telefoon uit mijn zak haalde. Dus ik kan wel heel mans doen van 'dat moet je niet doen en oliedom', maar ik heb ze zelf ook gehad, dus het zou heel raar zijn als ik hier nu dapper ga doen."

Onduidelijk

Overigens is het nog onduidelijk wat Cross precies bedoelde met zijn gebaar. Als verliezer hoefde hij na afloop de pers niet te woord te staan. Normaal gesproken wordt het gebaar gebruikt om lelijk te doen over de tegenstander, maar de twee Engelsen kunnen het juist goed vinden met elkaar. "We zijn goed bevriend", bevestigde Williams op de persconferentie na afloop. Het lijkt er dus sterk op dat Cross het gebaar maakte uit frustratie over zijn eigen spel.

Alles over WK darts

Blijf via onze speciale pagina over het WK darts continu op de hoogte van het laatste nieuws vanuit Londen. Check hier ook het volledige programma, het dagschema en wanneer de Nederlanders, onder wie Michael van Gerwen, in actie komen.

Luister verder dagelijks vanaf 04.00 uur naar onze podcast Darts Draait Door, waarin Vincent van der Voort en Damian Vlottes jou bijpraten en hun scherpe mening geven. Stem verder af op onze kanalen op sociale media: Instagram, TikTok en YouTube. Bij ons mis je niets van het WK darts.

Vincent van der Voort geeft elke week zijn scherpe mening over alles in de dartswereld

27 december 2024, 06:45

Sportnieuws.nl komt elke week met een nieuwe aflevering van de podcast Darts Draait Door. Ex-topdarter Vincent van der Voort geeft zijn ongezouten mening en bespreekt met presentator Damian Vlottes de meest opvallende momenten en gaat dieper in op lastige dilemma's. De podcast is elke dinsdag vanaf 16.00 uur te beluisteren.