James Wade (41) begint binnenkort aan zijn 21e WK darts op een rij. 'The Machine' heeft er eigenlijk geen zin in, omdat het rond Kerstmis is en hij dan liever bij zijn kindjes wil zijn. Dat zegt hij in een openhartig interview, waarin hij ook openlijk praat over zijn ziektes.
Met de uitspraken over Kerstmis wekt de 41-jarige Wade de nodige verbazing. De laatste speeldag op het WK darts vóór de kerst is op 23 december, terwijl de pijlen pas op 27 december weer opgepakt worden. Toch is de viervoudig halvefinalist van het prestigieuze toernooi stellig bij Sky Sports.
13 december 2024, 06:42
Voor dartsfans breekt de mooiste tijd van het jaar aan. Het WK darts komt er namelijk aan. Voor en na de feestdagen is het weer een groot feest in het Londense Alexandra Palace. Maar niet iedereen heeft er even veel zin in.
"Ik wil dan liever thuis zijn want ja, het WK verpest onze kerst eigenlijk wel. Je wordt er een beetje van beroofd. Ik heb jonge kindjes, dus ik vind Kerstmis echt wel leuk. Ik hou ervan om hun gezichtjes te zien, en om te zien hoe hun oogjes dan fonkelen. Dus ik vind het klote om het WK dan te moeten afwerken."
Ziektes
Bij Wade is ADHD vastgesteld, ook is hij bipolair. "Ik heb goede en slechte weken. Dus ik verander gewoon zo", vertelt hij. "Het heeft nooit aan mijn kunnen gelegen of aan mijn worp. Er was een keer dat mijn worp een beetje misging, maar het ligt altijd aan hoe ik me voel en in welke ruimte ik zit. Het is hoe ik ben, niet de omgeving."
3 januari 2025, 22:54
Luke Littler is de nieuwe wereldkampioen darts. De 17-jarige Engelsman wint met 7-3 in sets van Michael van Gerwen. Hij is de jongste wereldkampioen darts in de geschiedenis van de sport.
Als Wade op een verkeerd moment op de verkeerde locatie is, is alles negatief volgens hem. "Het is een probleem", erkent hij. Het vergt verstand. En mijn verstand... Ik weet niet hoe vaak ik het per jaar heb, waarbij ik het beste deel van drie weken een heldere geest heb zonder een beetje te wankelen of in te storten. Ik weet het niet. Ik kan het waarschijnlijk wel. Waarschijnlijk heb ik het gedaan, maar niet zo vaak. Ergens heb ik wel eens een slechte dag. Zo ben ik."
Scheetgate
The Machine kwam in september in de spotlights door een opvallend moment. Bij een vloertoernooi liet hij een dikke scheet, maar toevallig stond er net een camera op zijn dartbord gericht. Alles werd dus vastgelegd én vervolgens gretig gedeeld op sociale media.
27 september 2024, 18:21
Darter James Wade (41) heeft als bijnaam 'The Machine'. Maar de Engelsman toonde zich onlangs tijdens een toernooi menselijk, al te menselijk.
Wade kon er wel om lachen en was blij dat hij met zijn foutje mensen op kon fleuren. "Het geluid was niet dat van een scheet, wel dat van de klittenband van mijn schoenen", zo probeerde hij zich met een knipoog te redden. Daarna gaf hij toe: "Nee, serieus, ik wist gewoon niet dat de livestream nog aanstond, anders had ik dat uiteraard niet gedaan."
Podcast Darts Draait Door
Niemand minder dan Michael van Gerwen is in de negende aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast Darts Draait Door te gast. Vanuit zijn kelder in zijn huis in Vlijmen bespreekt de openhartige topdarter alles: van dilemma's tot gezin en van het WK darts tot Raymond van Barneveld. Samen met vriend Vincent van der Voort en presentator Damian Vlottes bespreken ze alle ins en outs van de dartswereld. Beluister de aflevering hieronder of check in via kanalen als Spotify, YouTube en Apple Podcasts.