Van alle acht darters die dinsdagmiddag in actie kwamen in de eerste ronde van het WK darts, maakte Scott Williams de beste indruk. Zelfs met een gebroken teen oogde hij scherp en sterk. Alan Soutar leek even met het hoogste gemiddelde te winnen tot nu toe, maar stortte helemaal in. Chris Dobey, 'de topper', bibberde tegen de enige Chinees in Ally Pally. Lees hier de wedstrijden van de middagsessie terug.
Chris Dobey - Xiaochen Zong 3-1
Chris Dobey had de grootste moeite met de Chinees Xiaochen Zong, die aan zijn vijfde WK begon en duidelijk niet bang of onder de indruk was. Zong pakte de tweede set en maakte het zo 1-1. In de derde set miste hij kostbare pijlen om het de nummer acht van de wereld écht moeilijk te maken, waardoor Dobey zich alsnog met een 3-1 zege mag melden voor een partij in de tweede ronde tegen Andrew Gilding.
Scott Williams - Paolo Nebrida 3-0
Scott Williams heeft geen last van darteritus, dat bleek wel tijdens zijn partij in de eerste ronde op het WK darts. Tegenstander Paolo Nebrida wist niet wat hem overkwam, want Williams maakte er een demonstratiewedstrijd van. Met gekke finishes, schitterende scores en een klinkende score van 9-1 in legs (3-0 in sets) veegde hij de Filipijn van het bord. Jermaine Wattimena kan zijn borst natmaken, want Williams is zijn tegenstander als hij zelf zijn eerste ronde wint van Dominik Gruellich.
Alan Soutar - Teemu Harjo 3-2 (sudden death)
Van Veen weet dat hij nu tegen Alan Soutar moet in de tweede ronde. De Schot zette samen met zijn Finse tegenstander Teemu Harjo een zinderend begin van de middagsessie neer. Soutar opende met twee grandioze sets (twee keer 3-0, met 110 gemiddeld) en leek cruisend naar de partij tegen Van Veen te kunnen werken. De Fin knokte zich echter terug tot 2-2 en 5-5 in legs. Een sudden death moest er aan te pas komen om het verschil te maken. Soutar miste op weg naar zijn winst liefst 15 matchdarts en pas met zijn zestiende was het raak.
Nick Kenny - Justin Hood 0-3
Danny Noppert en Jurjen van der Velde spelen dinsdagavond tegen elkaar in het enige Nederlandse onderonsje van de eerste ronde, maar weten wel al wie hun eventuele tegenstander wordt in de tweede ronde. Justin Hood verraste met de uitschakeling van 'Barney-beul' Nick Kenny. Met bijna 100 gemiddeld won de Engelsman met 3-0 in sets dik van de Welshman, die vorig jaar nog Raymond van Barneveld sensationeel uitschakelde.
Sportnieuws.nl zit bovenop het WK darts. Volg alles over het iconische toernooi in Alexandra Palace via onze dartspagina. Michael van Gerwen is één van de vijftien Nederlanders die meedoet aan het WK. Alle 128 deelnemers krijgen een flinke steun in de rug van de PDC door het torenhoge prijzengeld dat wordt uitgekeerd. Ex-profdarter Vincent van der Voort laat elke dag zijn licht schijnen op het WK darts in Sportnieuws.nl Darts Draait Door. Check ook alle uitslagen en bijzonderheden.
)