Leclerc hoopt op veel duels met Verstappen: 'Kijk er enorm naar uit om heel jaar met Max te vechten'

Sjors Tanis • 19:48, 24-03-2022 / Laatste Update: 15:54, 06-08-2024
Leclerc hoopt op veel duels met Verstappen: 'Kijk er enorm naar uit om heel jaar met Max te vechten'
Sjors Tanis • 19:48, 24-03-2022 / Laatste Update: 15:54, 06-08-2024

Charles Leclerc weet dat heel de wereld naar hem kijkt in Saudi-Arabië, na zijn zege in Bahrein. De Formule 1-coureur van Ferrari blijft echter voorzichtig.

"Red Bull kan hier zomaar weer sneller zijn", aldus Leclerc volgens het AD.

1 en 2 in Bahrein

Als leider in het kampioenschap weet Charles Leclerc in Jeddah alle ogen op zich gericht. Gewonnen in Bahrein, waar hij succesvol vocht met Max Verstappen. Een 1-2'tje voor Ferrari, in de 1e race van een seizoen vol regelwijzigingen. "Dat voelt geweldig”, vertelt de Monegask, die niet meer vreest voor de druk, de aandacht, de verwachtingen.

Ervaring

In de paddock van Jeddah staat donderdag een evenwichtige coureur van 24 jaar, allang niet meer de new kid van Ferrari. "Van mijn eerste zeges in Spa en Monza in 2019 weet ik nog dat het soms allemaal wat overweldigend was, maar nu heb ik dat voor mijn gevoel wel wat meer onder controle. We hebben een 1e topweekend gehad, wat ook voor zelfvertrouwen zorgt. Natuurlijk, de verwachtingen zijn gigantisch, maar die probeer ik maar een beetje bij me weg te houden.”

Omdat hij weet dat Ferrari nog een lange weg te gaan heeft. De 1e race winnen levert vertrouwen op, maar biedt de Scuderia 0 garanties. Ook niet in Saoedi-Arabië, zondag het 2e WK-nummer. "Een ander circuit, totaal anders. We moeten nog maar zien hoe het hier gaat. Het gevecht met Red Bull is zo close dat het hier zomaar weer andersom kan zijn.”

Strijd met Verstappen

Als het maar close blijft tussen de 2 grootmachten, hoopt de racer in hem. Liefst wil hij Max Verstappen nog heel veel tegen gaan komen, dit seizoen. Graag vooraan in de race, zoals in Bahrein. Dat duel, het smaakte naar meer. "Dat was heel gaaf. Heel close ook, van mij mag dat zo blijven tot de laatste race. Ik kijk er enorm naar uit om eens een heel jaar met Max te vechten. Of dat er van komt, ik weet het niet. Maar ik zal er klaar voor zijn als het lukt.”