Argentinië dient een klacht in na totale chaos op de Olympische Spelen
i

Na een krankzinnige ontknoping wint Marokko alsnog van Argentinië © Getty Images

Argentinië dient een klacht in na totale chaos op de Olympische Spelen

07:36, 25-07-2024 / Laatste Update: 10:08, 06-08-2024

De Olympische Spelen beginnen officieel vrijdag pas, maar de chaos is nu al compleet. De voetbalwedstrijd tussen Argentinië en Marokko leek door een goal van Argentinië in de 106e minuut in 2-2 te eindigen. Daarna leek het duel ook meteen afgelopen, maar twee uur later werd de wedstrijd dan toch hervat met het afkeuren van de 2-2.

De gelijkmaker van Argentinië viel in de vijftiende minuut van de blessuretijd, nadat veldbestormers voor veel oponthoud hadden gezorgd. Na die 2-2 leek de wedstrijd afgelopen, maar dat bleek achteraf niet het geval. Volgens de site van de Olympische Spelen was het duel 'slechts' onderbroken toen er fans het veld op kwamen.

Argentinië had zich in Frankrijk niet populair gemaakt door een filmpje van middenvelder Enzo Fernández dat hij deelde nadat zijn land de Copa América had gewonnen. Te zien was hoe spelers van de nationale ploeg een denigrerend lied zongen over Franse voetballers van Afrikaanse afkomst. Dit liedje dateert van na de gewonnen WK-finale van 2022 tegen Frankrijk. Het publiek had het daarom gemunt op de Argentijnen.

VAR-drama

De VAR had in alle chaos ondertussen ingegrepen en de 2-2 werd, twee uur nadat iedereen dacht dat de wedstrijd al was afgelopen, alsnog afgekeurd.

Spelers en de arbiters verschenen terwijl het al avond was weer op het veld. Om 19.00 uur werd het duel hervat. Het stadion zat eerst natuurlijk vol, maar was nu compleet leeg. Overal werd namelijk al gecommuniceerd dat de wedstrijd was afgelopen.

De scheidsrechter begon de hervatting met het afkeuren van de goal vanwege buitenspel. De wedstrijd werd dus bij een 1-2 stand hervat en in de resterende minuten werd er niet meer gescoord. Marokko stuntte dus na een knotsgek begin van het voetbaltoernooi.

Klacht van Argentinië

De Argentijnen waren logischerwijs helemaal niet blij met dit besluit. Zij spreken van een 'ernstige gebeurtenis'. De Argentijnse voetbalbond heeft een klacht ingediend bij de FIFA na de turbulente start van de Olympische Spelen.

Argentinië topfavoriet

De Argentijnen waren voor de start van de Olympische Spelen torenhoog favoriet om na het WK en de Copa América bij de senioren ook dit toernooi op hun naam te schrijven, met onder meer Ajax-doelman Gerónimo Rulli onder de lat en Manchester City-speler Julián Alvarez als dispensatiespelers in het elftal. Tegen Marokko ging het na een bizarre eerste wedstrijd al mis.

De andere groepswedstrijd, tussen Irak en Oekraïne, is inmiddels ook begonnen. Eigenlijk was het de bedoeling dat er tussen het einde en het begin van deze wedstrijden zo'n anderhalf uur zat, maar door het bizarre incident bij Argentinië - Marokko is dat niet gelukt.