Estavana Polman verbaast zich bij natte openingsceremonie: 'Dat is gek, hè?'
i

Estavana Polman schuilt tijdens de openingsceremonie onder een jas. © Getty Images & Instagram, beeldbewerking Sportnieuws.nl

Estavana Polman verbaast zich bij natte openingsceremonie: 'Dat is gek, hè?'

20:11, 26-07-2024 / Laatste Update: 12:54, 27-07-2024

Een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg staat vrijdagavond op de boot tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Zo ook de handbalploeg. Aanvoerder Lois Abbingh draagt de vlag, maar ook Estavana Polman is van de partij. Helaas voor hen regende het veel, maar dat liet Polman niet de sfeer verpesten.

Polman liet tegen de NOS weten veel zin in de ceremonie te hebben: "Ik verwacht een gezellige boottocht, we hebben er zin in. Het regent niet meer." Ze geven echter nog wel flinke buien op voor later op de avond en dus is er ook ruimte om binnen te zitten op de boot. Daar wil Polman echter niets van weten: "Buiten is toch wel het mooiste."

Op haar Instagram deelde Polman eerder op de avond al beelden hoe ze met collega-handbalster Angela Malestein en teamarts Suzanne Huurman de regen probeert te trotseren met een poncho. Ook de teamkleding van TeamNL wordt gebruikt om te schuilen voor de buien in Parijs.

Estavana Polman probeert de regen te trotseren. © Instagram

'Gek, hè?'

Voor Polman en vlaggendraagster Abbingh is het moment van de openingsceremonie overigens wel vrij bijzonder, want zij kwamen met de handbalsters donderdag al in actie. Ze versloegen Angola in het eerste groepsduel en aangezien ze zaterdag vrij zijn, kunnen ze dus met een goed gevoel plaatsnemen op de Nederlandse boot voor de openingsceremonie om het feestje mee te vieren.

Voor de handbalsters en Polman is dat een unicum. "Dat is wel gek, hè?", reageerde Polman daarop. "Normaal mochten we nooit, omdat we de dag erna een wedstrijd hadden. Dat is deze keer niet zo, dus we mochten mee. We gaan genieten."

Snel weer in actie

Waar het Franse publiek Polman, Abbingh en alle andere handbalsters vrijdag nog toejuicht, zal dat aanstaande zondag niet het geval zijn. Dan speelt Oranje in de tweede groepswedstrijd namelijk tegen Frankrijk. Dat is de angstgegner, want op de vorige twee Spelen werd Nederland door de Franse vrouwen uitgeschakeld.

Alles over Olympische Spelen

Check op onze speciale pagina over de Olympische Spelen al het laatste nieuws vanuit Parijs, het programma van de dag, de medaillespiegel, beluister onze exclusieve podcast met olympisch kampioenen Ellen Hoog & Naomi van As en bekijk onze video's vanuit het TeamNL Huis.