Seine is eindelijk schoon: seinen op groen voor triatlon op Olympische Spelen

Seine is eindelijk schoon: seinen op groen voor triatlon op Olympische Spelen

06:24, 31-07-2024 / Laatste Update: 06:27, 31-07-2024

De organisatie van de Olympische Spelen zal woensdag in de vroege ochtend opgelucht adem hebben gehaald. De triatlon bij de mannen moest dinsdag nog worden uitgesteld door het smerige water in de Seine, maar een dag later is alles in orde. De mannen en de vrouwen zullen dus woensdag allebei de triatlon afwerken én daarbij ook in het water springen.

In de laatste tests bleek het water in de Seine te voldoen aan de eisen. Dagenlang zaten er te veel bacteriën in het water en de organisatie schreef dat toe aan de hevige regenval tijdens het afgelopen weekend, onder meer tijdens de openingsceremonie. Bij zware buien overstroomt de riolering en een deel van dat water wordt in de rivier geloosd. Dan komt dus ook de E. coli-bacterie, die bekend staat als de poepbacterie, in het water.

Vier Nederlanders in actie

Het water is volgens de organisatie schoon genoeg en dus gaan er woensdag vier Nederlanders hun wedstrijd afwerken. Rachel Klamer en Maya Kingma beginnen om 08.00 uur aan de triatlon bij de vrouwen en de mannen zijn om 10.45 uur aan de beurt. Ook daar doen twee Nederlanders mee: Mitch Kolkman en Richard Murray.

De wedstrijd begint met 1,5 kilometer zwemmen, met de start vanaf een ponton bij de Pont Alexandre III. Daarna volgt 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen door het centrum van de stad.

Maandenlange soap

De waterkwaliteit in de Seine is al maanden onderwerp van gesprek. Het was tenslotte ook een bijzondere keuze om juist daar de triatlon en het openwaterzwemmen te houden aangezien er al ruim honderd jaar niet in de rivier gezwommen mag worden vanwege het smerige water.

Frankrijk besteedde ruim 1,4 miljard euro aan het reinigen van de Seine en dat lijkt uiteindelijk dus niet voor niets. Wel zal het de adem inhouden of de kwaliteit zo blijft, want tegen het einde van de Spelen moeten ook de openwaterzwemmers, waaronder Sharon van Rouwendaal, nog in de rivier aan de bak.

Veel zorgen bij antibiotica slikkende Sharon van Rouwendaal vlak voor Olympische Spelen

17 juli 2024, 14:45

Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal slikt uit voorzorg antibiotica voor haar olympische race op 8 augustus. Dit is zelfs in de sport waarin ze veel gewend is ongebruikelijk, zegt de olympisch kampioene van Rio de Janeiro in 2016. "Ik heb het vorig jaar één keer gedaan en daar kreeg ik buikkramp van, maar dat liever dan diarree een dag voor de race."

Alles over Olympische Spelen in Parijs

Check op onze speciale pagina over de Olympische Spelen al het laatste nieuws vanuit Parijs, het programma van de dag, de medaillespiegel, beluister onze exclusieve podcast met olympisch kampioenen Ellen Hoog & Naomi van As en bekijk onze video's vanuit het TeamNL Huis.