Simone Biles en haar ploeggenoten Sunisa Lee en Jordan Chiles waren dinsdagavond zeer sterk bij de meerkampfinale voor teams op de Olympische Spelen. Namens de Verenigde Staten pakte het drietal het goud, zoals van te voren al werd voorspeld. Italië pakte zilver, het brons ging naar Brazilië.
NFL-speler Jonathan Owens had een paar dagen vrij gekregen van zijn team de Chicago Bears, om in Parijs zijn vriendin Biles aan te moedigen. Owens was dus één van de sterren in het publiek, naast de legendarische tennisster Serena Williams en FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
Hij zag hoe de Verenigde Staten direct aan de leiding ging bij de sprong, door Italië in een onderling duel te verslaan. Roemenië, Groot-Brittannië, Canada, China, Brazilië en Japan deden in de eerste ronde een andere oefening.
30 juli 2024, 19:53
De turnhal op de Olympische Spelen barstte dinsdagavond uit z'n voegen. Duizenden fans wilden een glimp opvangen van Simone Biles, de absolute ster in het turnen. De Amerikaanse kreeg de hal in Parijs op z'n kop.
Ook bij de ongelijke brug waren Biles en haar teamgenoten ijzersterk, waarna de balk op het programma stond. Voor het laatste onderdeel stond de vloeroefening op het programma. Het moest daar wel héél erg misgaan voor Team USA om het goud nog in te moeten leveren, gezien het bij de eerste drie onderdelen de meeste punten had gehaald.
Bron video: Eurosport/HBO Max
Dat gebeurde niet: ook bij het vierde onderdeel pakte Team USA de meeste punten. Biles sloot de meerkampfinale af met een uitstekende uitvoering op de vloer.
Alles over de Olympische Spelen in Parijs
Check op onze speciale pagina over de Olympische Spelen al het laatste nieuws vanuit Parijs, het programma van de dag, de medaillespiegel, beluister onze exclusieve podcast met olympisch kampioenen Ellen Hoog & Naomi van As en bekijk onze video's vanuit het TeamNL Huis.