'Flippende' Kjeld Nuis verklaart woedeuitbarsting na diskwalificatie: 'Dat wilde er even niet in'

11:04, 01-03-2025 / Laatste Update: 11:09, 01-03-2025
'Flippende' Kjeld Nuis verklaart woedeuitbarsting na diskwalificatie: 'Dat wilde er even niet in'
i

Kjeld Nuis. © Pro Shots

11:04, 01-03-2025 / Laatste Update: 11:09, 01-03-2025

Kjeld Nuis zorgde voor een hoop gespreksstof op de eerste dag van de World Cup in Heerenveen. De Nederlander reed een ijzersterke rit op de 1500 meter, maar werd gediskwalificeerd en ging vervolgens door het lint. Dat kost Nuis deelname aan de rest van het weekend en hij heeft een dag later teruggeblikt op zijn uitbarsting.

Nuis werd in een schitterend gevecht net aan geklopt door de Noor Peder Kongshaug en leek daarmee dus tweede te worden, maar na de race bleek dat hij een blokje aan aangetikt in een bocht. Dat mag niet en dus werd hij gediskwalificeerd. Dat kostte hem een mooie klassering en flink wat prijzengeld, waarna hij uit frustratie tegen een stoel schopte. Nuis verwondde daarbij zijn voet en dat kost hem deelname aan de 1000 meter op zaterdag.

Nuis snapte er direct na de race niets van, maar dat is inmiddels anders. Hij reageert via Instagram op zijn diskwalificatie en begint zijn bericht met een 'sorry': "Ik had geen idee op dat moment waar dat gebeurd zou zijn, maar ik heb de beelden gezien. Terechte DQ en dikke vette pech!"

Nuis flipte

De topschaatser geeft vervolgens een inkijkje in wat er op dat moment in zijn hoofd omging: "De hele winter reis je de hele wereld over om worldcups te rijden, ik rijd ze ALLEMAAL! Zit je 2 weken jn Japan en China, 2 weken in Canada en Amerika, Polen op en neer nog afgelopen weekend en sta je elk weekend op het podium…"

De diskwalificatie kostte Nuis zijn plek op het podium in het eindklassement van de 1500 meter: "Als dit dan zo in the heat of the moment te horen krijgt nadat je NET geraced hebt… hartslag nog hoog is, blij bent… vol emotie en adrenaline zit… het wilde er even niet in dat het allemaal “voor niks” was geweest. Ik flipte!"

'Sport is emotie'

Waar zijn coaches vooral blij waren met het feit dat hij een hele goede rit had gereden, zag Nuis dat anders: "Ik dacht niet zo, ik liet me gaan, ben daar niet trots op, maar dat is omdat het me DIEP zit. Omdat ik sporter ben in hart en nieren. Het hele jaar presteren en dan FLIKKER je dat zo even weg!"

Nuis corrigeert vervolgens de uitspraken die hij direct na de race deed. "Ik zei: ze willen me DQ’en… ik heb dit zelf gedaan, rijd zelf door de blokken het is mijn eigen schuld… en die woedeuitbarsting… ik wilde graag op het podium staan… dus begon deze post met sorry… maar sorry? Nee, sport is emotie, en ZO diep zit het bij een sporter!", sluit de drievoudig olympisch kampioen af.

WK afstanden

De topschaatser mag zich nu gaan richten op de WK afstanden van later deze maand. Nuis doet in Hamar mee op de 1000 en 1500 meter en op beide onderdelen pakte hij vorig jaar een medaille. Al zal het eerst nog even afwachten zijn wat de precieze schade aan zijn voet is.