De internationale top van het schaatsen is deze week neergestreken in Canada. Op het ijs van Calgary werken de specialisten op de langebaan momenteel toe naar de derde World Cup van het seizoen die dit weekend op het programma staat. Binnen het Nederlandse team bloeit de romantiek.
Suzanne Schulting en Joep Wennemars maakten onlangs bekend dat zij meer dan vrienden zijn. De twee ploeggenoten van Team Essent zijn verliefd en deelden dat via Instagram met de wereld. Het leverde veel positieve reacties op en een tip van twee olympisch kampioenen:
Legendarisch ijs
Wennemars is al een tijdje in Calgary en Schulting sloot donderdag aan. De twee specialisten op de korte afstanden konden zodoende samen trainen op de baan waarop Yvonne van Gennip tijdens de Winterspelen van 1988 maar liefst drie keer goud won.
Samen met hun ploeggenoten en de andere Nederlandse schaatsers reden Schulting en Wennemars hun rondjes. Zo af en toe zochten ze elkaar op en zo werden ze samen vastgelegd door de aanwezige fotografen:
Programma in Calgary
De wereldbekerwedstrijd begint vrijdagavond en ook zaterdag en zondag staan er afstanden op het programma. De echte liefhebber zal vanavond wel flink lang wakker moeten blijven. De 5000 meter voor vrouwen, de eerste afstand van het toernooi, begint om 01.00 uur. Daarna komt onder meer Wennemars in actie op de 1500 meter en later ook Schulting op de 1000. Bekijk via het artikel hieronder het volledige programma:
Pijnlijk moment
Na afloop van de pijnlijke nederlaag van Ajax in de Europa League bij het Lets RTS ontstond een ongemakkelijk moment waarin Schulting ongewild een rol speelde. Francesco Farioli, trainer van de Amsterdammers, maakte een wat ongelukkige opmerking richting de bekende ex-vriend van de 1000 meter-specialiste: