Jenning de Boo rijdt historische tijd uit de boeken op 500 meter bij NK sprint
i

Jenning de Boo was veruit de snelste op de eerste afstand. © Pro Shots

Jenning de Boo rijdt historische tijd uit de boeken op 500 meter bij NK sprint

16:14, 28-12-2024 / Laatste Update: 16:17, 28-12-2024

Jenning de Boo is het NK sprint met een waanzinnig optreden begonnen. Hij haalde op de 500 meter keihard uit en reed een historische tijd uit de boeken. Het 20-jarige toptalent zette concurrenten Merijn Scheperkamp, Kjeld Nuis en Tim Prins al op een flinke achterstand.

Van De Boo werd veel verwacht dit weekend en hij maakte dat op de eerste van in totaal vier afstanden meer dan waar. Hij zette een waanzinnige tijd van 34,30 neer en was daarmee sneller dan de snelste tijd ooit van een landgenoot op de kortste afstand in Thialf. Dat record was namelijk in handen van Michel Mulder met 34,31. Het baanrecord blijft wel in handen van de Japanner Tatsuya Shinhama.

De Boo sloeg ook gelijk een flink gat met de rest van het veld. Zo kwam Merijn Scheperkamp tot de derde tijd met 34,65 en eindigde Joep Wennemars met 34,99 als zevende. Nuis en Tim Prins, teamgenoten van De Boo bij Team Reggeborgh, staan al een stuk verder weg. Titelverdediger Nuis eindigde als elfde in 35,11 en Prins kwam tot 35,32 nadat hij door een misslag maar net op de been bleef.

Druk weekend in Thialf

De mannen moeten later op de zaterdag nog aan de bak op de 1000 meter. Dan hebben ze even rust, want zondag staan de laatste twee afstanden op het programma. De schaatsers rijden op die dag opnieuw een 500 meter en een 1000 meter. Vervolgens wordt het algemeen klassement opgemaakt en is duidelijk wie zich de beste sprintster van het land mag noemen.

Ook de vrouwen komen dit weekend in actie in Thialf. Aangezien ook de allroundtoernooien in de schaatstempel worden gehouden, is het een bomvol programma. In totaal worden er liefst zestien afstanden in twee dagen gereden.