Schaatsbond KNSB heeft maandagmiddag de selectie bekendgemaakt voor de aankomende - en tevens laatste - World Cup van het seizoen. In tegenstelling tot afgelopen weekend in Polen geven alle wereldtoppers weer acte de présence. Dat heeft wel gevolgen voor een WK-ganger.
Jutta Leerdam, Joy Beune, Jenning de Boo. Zomaar wat namen die ontbraken in het Poolse Tomaszów Mazowiecki wegens de te volle schaatskalender. De Nederlandse toppers kregen van de KNSB goedkeuring om de wereldbeker over te slaan, maar dan moesten ze zich wel melden voor de races in Thialf. Dat is dus het geval.
Dat betekent wel dat Janno Botman zich niet ideaal voor kan bereiden op de WK in Hamar. De sprinter van Team Reggeborgh plaatste zich op de NK voor de 500 meter, maar wist eerder dit seizoen geen tickets te verdienen voor de World Cups. Hij zal het met trainingen moeten doen voor zijn WK in Noorwegen.
Belangrijke punten voor de World Cup
De schaatsbond had in theorie wel voor Botman kunnen kiezen, maar aangezien de andere rijders er beter voorstaan in het klassement van de wereldbeker zouden ze zich daarmee alleen maar in de voet schieten. De resultaten in de World Cup zijn namelijk van groot belang voor hoeveel startbewijzen Nederland voor grote toernooien krijgt.
De internationale schaatsunie ISU kijkt namelijk enkel naar hoe hoog de beste rijders van elk land in dat klassement zijn geëindigd dit jaar en bepaalt aan de hand daarvan hoeveel rijders een land af mag vaardigen naar de WK afstanden en de Olympische Winterspelen van volgend jaar. De World Cup in Heerenveen is de laatste van het seizoen en dus is het van belang dat de Nederlandse schaatsers die nu hoog in het klassement staan ook weer punten gaan scoren.
Nederlandse schaatsers World Cup in Thialf
500 meter (vrouwen): Femke Kok, Suzanne Schulting, Dione Voskamp, Naomi Verkerk en Jutta Leerdam
500 meter (mannen): Jenning de Boo, Sebas Diniz, Stefan Westenbroek, Merijn Scheperkamp en Mats van den Bos
1000 meter (vrouwen): Jutta Leerdam, Angel Daleman, Antoinette Rijpma-De Jong, Suzanne Schulting en Marrit Fledderus
1000 meter (mannen): Jenning de Boo, Kjeld Nuis, Joep Wennemars, Tim Prin en Tijmen Snel
1500 meter (vrouwen): Marijke Groenewoud, Joy Beune, Antoinette Rijpma-De Jong, Angel Daleman en Melissa Wijfje
1500 meter (mannen): Kjeld Nuis, Tim Prins, Wesly Dijs, Tijmen Snel en Joep Wennemars
3000 meter (vrouwen): Marijke Groenewoud, Joy Beune, Merel Conijn, Sanne in 't Hof en Elisa Dul
5000 meter (mannen): Chris Huizinga, Beau Snellink, Marcel Bosker, Marwin Talsma en Jorrit Bergsma
Mass start (vrouwen): Marijke Groenewoud en Elisa Dul
Mass start (mannen): Bart Hoolwerf en Jorrit Bergsma
Ploegenachtervolging (vrouwen): Joy Beune, Antoinette Rijpma-De Jong en Marijke Groenewoud
Ploegenachtervolging (mannen): Chris Huizinga, Beau Snellink en Jorrit Bergsma
Voor de mixed relay heeft de KNSB Angel Daleman en Wesly Dijs gekozen.
,fit(480:))