Ontgoochelde Irene Schouten na 'pijnlijk' besluit schaatscoach: 'Hij gooit mij voor de bus'
i

Irene Schouten en Jillert Anema © Getty Images, Pro Shots

Ontgoochelde Irene Schouten na 'pijnlijk' besluit schaatscoach: 'Hij gooit mij voor de bus'

13:19, 26-02-2025 / Laatste Update: 13:25, 26-02-2025

De schaatswereld werd dinsdagavond op zijn kop gezet door een rel bij Team Albert-Heijn Zaanlander. Coach Jillert Anema vertelde via de media dat de samenwerking met Irene Schouten ten einde was. De hoofdpersoon schrok er van, vooral vanwege de manier waarop.

Tegenover het Algemeen Dagblad zegt Schouten dat de soap haar wel bezig houdt, maar: "Ik zit niet heel de dag aan Jillert te denken, hoor." Voorafgaand aan talkshow BEAU vernam ze via haar telefoon dat Anema is uitgekeken op zijn succesvolle pupil, die onlangs terugkeerde op de marathon.

'Hij gooit mijn nu voor de bus'

Schouten erkent dat er wat frictie is tussen beide kampen. Toch schrok ze wel van de plotse aankondiging van Anema. "Met Jillert heb ik tien jaar intensief samengewerkt. Ik heb vaker met hem ontbeten dan met mijn eigen man. Ik heb hem op het gebied van training heel hoog zitten", aldus Schouten.

"We zijn allebei heel eigenwijs", erkent de 32-jarige Schouten. "Ik snap wel dat hij ook maar reageert op vragen vanuit de pers. Maar Jillert gooit mij nu wel voor de bus. Dat vind ik wel pijnlijk. Dat is gewoon jammer. Het hoeft niet."

Toekomst ongewis

Er is veel onduidelijkheid rondom Schouten nu, ook voor haarzelf. Na het vorige seizoen stopte ze, waarna ze niet veel later bekendmaakte zwanger te zijn. Na een moeizame zwangerschap verwelkomde Schouten met haar man Dirkjan een zoontje in december: Dirk. Niet veel later stond de meervoudig olympisch kampioene alweer op het ijs voor een terugkeer bij de marathon. Dat deed ze in een zwart pak, omdat Anema haar niet selecteerde voor de brigade van Albert-Heijn Zaanlander.

Schouten zegt dat ze formeel nog een contract tot 2026 heeft en nog geen nieuwe ploeg heeft. "Nee, joh. Voor mij komt dit ook allemaal net binnen hè." Door de situatie mag Schouten niet meedoen aan de laatste marathon van het seizoen in Groningen. Ondanks dat blijft ze wel door trainen. "Ik heb altijd gezegd dat ik nog wilde ‘marathonnen’. Dat ben ik nu aan het doen. Dat is mijn plan. Ik las dat Erben Wennemars vond dat ik geen plan had. Maar dat heb ik wel hoor."