Schaatser Sijmen Egberts had rotzomer: 'Ik voelde me best eenzaam in het ziekenhuis'

Marcel Roes • 18:26, 11-11-2023 / Laatste Update: 11:08, 06-08-2024
Schaatser Sijmen Egberts had rotzomer: 'Ik voelde me best eenzaam in het ziekenhuis'
Marcel Roes • 18:26, 11-11-2023 / Laatste Update: 11:08, 06-08-2024

Schaatser Sijmen Egberts (20) heeft een lastige tijd achter de rug. De allrounder uit de de opleidingsploeg van Team Jumbo-Visma ontdekte dat hij diabetes (suikerziekte) heeft.

Egberts was op trainingskamp in Italië. Hij stapte al met twijfels in het vliegtuig. Hij voelde zich niet zo fit en merkte dat hij meer dronk dan normaal. Ook viel hij om onverklaarbare redenen af, vertelt hij aan De Telegraaf.

Bloedsuiker

De fysiotherapheut van zijn team ging naar de apotheek voor een test. "Mijn bloedsuiker had een waarde van 35. Normaal gesproken moet het tussen de 4 en de 8 zijn", legt Egberts uit. Foute boel dus!

Ziekenhuis

Hij werd opgenomen in een lokaal ziekenhuis. Daar kreeg hij onder meer insuline toegediend. "Ik voelde me best eenzaam in het ziekenhuis", zegt hij. "De artsen spraken slecht Engels en zeiden steeds iets anders."

Olympische Spelen