Suzanne Schulting met 'fifty-fifty-gevoel' na eerste dag EK sprint: 'Dat wordt hier meteen afgestraft'

22:59, 10-01-2025 / Laatste Update: 22:59, 10-01-2025
Suzanne Schulting met 'fifty-fifty-gevoel' na eerste dag EK sprint: 'Dat wordt hier meteen afgestraft'
i

Suzanne Schulting. © Getty Images

22:59, 10-01-2025 / Laatste Update: 22:59, 10-01-2025

Suzanne Schulting maakt haar debuut op de EK sprint langebaan. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat na de eerste dag op een knappe derde plek. Schulting was goed op de 500 meter en minder op de 1000. Ze blijft dan ook met gemixte gevoelens achter, al is ze hongerig.

"Goede 500 meter, 1000 meter wat minder blij mee. Dus ja, dan kom je uit op fifty-fifty", lacht Schulting voor de camera van Sportnieuws.nl. Een goede rekensom, constateert onze verslaggever dan ook. Schulting zag er tevreden uit na haar eerste omloop op de 500 meter. "Mijn snelste seizoenstijd, dus het gaat steeds beter. Dat is mooi."

Topschaatsster Femke Kok begaat 'dikke misser' op EK sprint, Jutta Leerdam profiteert

10 januari 2025, 19:23

De eerste 500 meter op de EK sprint heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Toch waren twee van de drie rijders zichtbaar ontevreden. Femke Kok won, maar vergat een gat te slaan met Jutta Leerdam, die zelf ook sneller had gekund. Suzanne Schulting maakte bij haar debuut het podium compleet en zal tevreden zijn.

Mindere 1000 meter

Op de kilometer, waar ze bij het shorttrack jarenlang de beste was, ging het minder. Daar kwam ze hoofdschuddend over de finish. "Het was gewoon geen goede rit", oordeelde Schulting. "En dat wordt op de langebaan gelijk afgestraft. Alles moet goed zijn. Als het dan technisch net niet goed loopt, dan zie je dat gelijk in de tijd. Dat was duidelijk zichtbaar", gaf ze toe.

Schulting staat achter landgenotes Jutta Leerdam en Femke Kok derde in de tussenstand. Zaterdag is de laatste dag van het EK sprint, waarin de sprinter van Team Essent het in de tweede 500 meter opneemt tegen Leerdam. Schulting heeft 'enorme revanchegevoelens'. "Ik ben wel gretig", grijnsde ze.