Angel Daleman is pas zeventien jaar, maar droomt al groots over de Olympische Winterspelen in Milaan van volgend jaar. De Nederlandse tienersensatie wil daar medailles proberen te halen in zowel het shorttrack als op de langebaan. Maar soms denkt ze weleens: is het wel verstandig om die hoge doelen nu al hardop uit te spreken?
Daleman doet haar uitspraken in een interview met schaatsen.nl. Daar noemt ze de belangrijkste motivatie om op twee disciplines actief te blijven. "Ik word nieuwsgierig. Wat kan ik nog meer? Kan ik nog harder? Dat boeit me. Tenminste, als ik wel kan blijven genieten van mijn prestaties. Na het World Cup Kwalificatietoernooi ben ik dat even kwijtgeraakt omdat het allemaal chaos was. Ik heb thuis huilend op de bank gezeten, niet meer wetend wat ik moest doen. Dat is toch zonde?"
12 januari 2025, 09:03
Terwijl de Nederlandse topschaatsers dit weekend strijden om de Europese titels sprint en allround ontbrekt in Thialf niemand minder dan Angel Daleman. De schaatssensatie combineert het langebaanschaatsen met het shorttrack en doet deze dagen mee aan het NK shorttrack. Daleman pakte daar op de eerste dag twee medailles, maar gaf ook duidelijkheid over de rest van haar seizoen.
Schaatsseizoen
Ze richtte zich op uit die lastige periode en hoort nu al tot de top van het Nederlandse langebaanschaatsen. Dit weekend maakte ze een tussenstop op de NK shorttrack, met een zilveren en bronzen medaille tot gevolg. Nu gaat haar focus weer op de langebaan. Op de twee World Cups in Canada en Amerika en daarna op de NK afstanden. Daar hoopt ze startplekken te pakken voor de WK afstanden in het Noorse Hamar in maart.
25 maart 2025, 06:55
Met Angel Daleman heeft Nederland een schaatstalent in huis waar het nog jaren van kan genieten. Ze brak afgelopen seizoen definitief door bij de wereldtop en vierde meerdere successen, ook op persoonlijk vlak. En dat terwijl ze nog 18 moest worden. Inmiddels is Daleman de magische leeftijdsgrens gepasseerd.
'Waarom niet hè'
En dan zit het schaatsseizoen er al weer op en werkt Daleman met de andere schaatstoppers toe naar het olympische jaar. Ze hoopt in Milaan dat daar haar torenhoge doelstellingen waarheid worden. “Waarom niet hè? Als het in 2026 niet gebeurt, hoop ik wel dat het in 2030 lukt. Dan ben ik ouder, iets sterker en heb ik meer race-inzicht. Ik zit nu pas twee jaar in het seniorencircuit. Ik kan me verder ontwikkelen." Daarbij merkte ze op die ene World Tour shorttrack dat haar niveau ook daar nog niet wereldtop is.
9 januari 2025, 09:37
De 17-jarige Angel Daleman is zowel op het shorttrackijs als op de langebaan een groot talent. In haar ideale wereld blijft ze in beide disciplines uitblinken. Maar volgens haar coach is het beter om een keuze te maken.
'Ga ik m'n energie verspillen?'
"Wel heb ik zoiets van ja, ik wil graag blijven shorttracken en begin volgend seizoen uitvinden hoe dat gaat", aldus Daleman. "Hopelijk in de eerste World Tour-wedstrijden. Ga ik m’n energie verspillen aan die discipline, of wordt het volle bak langebaan omdat ik daar al wel tot de top behoor? Ik denk niet dat ik puur de langebaan in het vizier neem, maar ik geloof wel dat het beide lastig wordt.”