Puzzelstukjes en confetti: met die spullen gingen klimaatactivisten woensdag op pad richting Wimbledon. Op Court 18 werden 2 wedstrijden verstoord doordat die spullen op de baan werden gegooid. De organisatie van Wimbledon was al bang voor acties van klimaatactivisten, wat zorgde voor enorm lange rijen.
Alle tassen werden grondig - maar blijkbaar niet grondig genoeg - gecontroleerd, wat in sommige gevallen voor wachtrijen van liefst 10 uur zorgde. Op Court 18 was de controle blijkbaar niet wat het moest zijn.
Tennister hielp mee opruimen
Eerst werd de wedstrijd van Gregor Dimitrov en Sho Shimabukuro onderbroken. Activisten gooiden confetti en puzzelstukjes op het gras, terwijl een van de activisten met een Just Stop Oil-shirt op de baan bleef zitten. Ballenjongens- en meisjes moesten de rotzooi van de baan halen, terwijl een beveiliger de demonstrant meenam.
2 andere activisten volgden later dit voorbeeld, bij de wedstrijd tussen Katie Boulter en Daria Saville. Boulter hielp mee om alles op te ruimen. Het ging wederom om confetti en puzzelstukjes. Een van de demonstranten was een 66-jarige man uit Manchester, die er naar eigen zeggen voor zijn kleinkinderen 'en alle anderen' zat.
)