DELEN

Nederland domineert in de groepsfase van Davis Cup Finals, nu op naar Spanje

Marcel Roes • 21:37, 17-09-2022 / Laatste Update: 14:28, 06-08-2024
Nederland domineert in de groepsfase van Davis Cup Finals, nu op naar Spanje
Marcel Roes • 21:37, 17-09-2022 / Laatste Update: 14:28, 06-08-2024

Het Nederlandse Davis Cup-team heeft in groep D van de Davis Cup Finals 3 keer op rij gewonnen. Kazachstan, Groot-Brittannië en Verenigde Staten moesten eraan geloven tegen Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor, Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop.

Zaterdag werden de Amerikanen met 2-0 opzij geschoven. Met 32 titels is dat land de recordhouder in de geschiedenis van de Davis Cup. Daar hadden de Oranje-helden maling aan. Griekspoor speelde een hoogstaande partij en won van Tommy Paul (7-5, 7-6), waarna Van de Zandschulp afrekende met Taylor Fritz: 6-4, 7-6.

In de kwartfinale, over 2 maanden in Spanje, speelt Nederland tegen de nummer 2 van groep C. Welk land dat is, dat is nu nog niet bekend. In die groep zitten Australië, Duitsland, Frankrijk en België.