De carrière van Wesley Koolhof zit er bijna op, maar de mooiste momenten in zijn tennisleven liggen misschien nog wel voor de Nederlander. In de laatste weken van zijn topsportcarrière is hij bezig hoogtepunten toe te voegen aan zijn levensboek.
Koolhof heeft, kort voordat hij zijn loopbaan beëindigt, een 21ste titel in het dubbelspel toegevoegd aan zijn erelijst. Samen met zijn Kroatische dubbelpartner Nikola Mektic won hij het masterstoernooi van Parijs. In de finale waren Koolhof en Mektic na een supertiebreak te sterk voor de Brit Lloyd Glasspool en de Tsjech Adam Pavlasek: 3-6 6-3 10-5.
Supertiebreak
De ongeplaatste Glasspool en Pavlasek pakten in de eerste set de break naar 5-3. In de daaropvolgende set trokken Koolhof en Mektic de stand op dezelfde wijze weer gelijk, waarna de supertiebreak eindigde in het voordeel van de nummers 6 van de plaatsingslijst in de Parijse hal Bercy.
Dik prijzengeld
Ook qua prijzengeld is Parijs een prestigieus toernooi. Koolhof en Mektic krijgen namelijk 310.900 euro bijgeschreven op hun rekening. Dat moet natuurlijk wel door tweeën gedeeld worden. Wat dat betreft timet Koolhof zijn titel goed, want het prijzengeld was ten opzichte van een jaar eerder met liefst 13,5 procent gestegen.
ATP Finals én Davis Cup
De 35-jarige Koolhof is samen met Mektic al zeker van deelname aan de ATP Finals in Turijn, waar vanaf 10 november de beste acht koppels van het jaar in actie komen. Het koppel won dat prestigieuze toernooi in 2020. De week na de ATP Finals doet de Gelderlander nog mee aan de kwartfinale van de Davis Cup Finals tegen Spanje in Málaga. Daar komt TeamNL toppers Rafael Nadal en Carlos Alcaraz tegen.
Erelijst Wesley Koolhof
Koolhof is een echte dubbelspecialist, getuige ook zijn erelijst. Die bestaat uit 21 dubbeltitels, variërend van Wimbledon (2023) tot diverse ATP-titels, waaronder die in Den Bosch.
)