In veldrit zonder modder maakt Europees- én Belgisch kampioen Thibau Nys einde aan droogte
i

Thibau Nys won op 19 januari 2025 pas zijn eerste wereldbeker van het veldritseizoen. ©Getty Images

In veldrit zonder modder maakt Europees- én Belgisch kampioen Thibau Nys einde aan droogte

17:00, 19-01-2025 / Laatste Update: 17:00, 19-01-2025

Na lang wachten mocht Thibau Nys zondag eindelijk op het podium staan van een wereldbekerwedstrijd. De Belgische veldrijder maakte indruk in Benidorm. Mathieu van der Poel liet de race schieten en dus lag de weg open voor de Europees kampioen.

Nys heeft de wereldbekerwedstrijd van Benidorm gewonnen. Het was de vijfde zege van het seizoen voor de renner van Baloise Glowi Lions, die ook als wegrenner furore maakt. Nys werd dit seizoen zowel Europees als Belgisch kampioen veldrijden, maar boekte in de Spaanse badplaats pas zijn eerste zege in de wereldbeker.

Nederlander op het podium

Op enige afstand finishte zijn landgenoot Eli Iserbyt als tweede. De Nederlander Lars van der Haar werd derde. De Belg Michael Vanthourenhout, leider in de wereldbekerstand, werd vijfde. Hij wordt voor de eindzege alleen nog bedreigd door zijn landgenoten Toon Aerts en Iserbyt.

Geen modder

De Belg Niels Vandeputte was het snelst weg, maar grote verschillen ontstonden er niet in een wedstrijd die traditiegetrouw iets weg heeft van een wegkoers voor behendige renners. Zonder modder en klimmetjes is wegrijden moeilijk en ontstond er al snel een lang lint van renners.

Versnelling

Nys probeerde het halverwege met een versnelling. De Europees kampioen had bij het ingaan van de vijfde ronde een negental in zijn wiel. Onder hen bevonden zich de Nederlanders Pim Ronhaar en Van der Haar. Van der Haar en Iserbyt namen enige afstand bij het ingaan van de voorlaatste ronde, maar Wout van Aert reed het gat dicht met in zijn spoor Nys. Die liet vervolgens iedereen achter.

WK-favoriet?

"De puzzelstukjes vallen precies in elkaar. Ik heb de goede benen op het juiste moment", sprak Nys twee weken voor het WK in het flashinterview. Daar wacht regerend wereldkampioen Mathieu van der Poel, die de wedstrijd in Spanje liet schieten.