DELEN

Zien: deze clubs schrijven geschiedenis met penaltyserie van 56 strafschoppen

23:26, 21-05-2024 / Laatste Update: 10:12, 06-08-2024
Zien: deze clubs schrijven geschiedenis met penaltyserie van 56 strafschoppen
i

Het moment van de beslissende penalty / screenshot

23:26, 21-05-2024 / Laatste Update: 10:12, 06-08-2024

De langste penaltyserie ooit bij een voetbalwedstrijd is dinsdag verbeterd. In Israël schoten SC Dimona en Shimshon Tel Aviv allebei 28 penalty's: de reeks eindigde in 23-22 voor Dimona.

Dat was belangrijk voor Dimona, dat tegen Tel Aviv speelde in de halve finale van de play-offs om promotie naar het tweede niveau in Israël. In de reguliere speeltijd en de verlenging werd het 2-2, waarna de twee teams ook in de penaltyreeks enorm aan elkaar gewaagd bleken.

Het vorige record was in handen van de Engelse clubs Washington en Bedlington. In maart 2022 werd het 25-24 voor Washington, in de eerste ronde van de Ernest Armstrong Memorial Cup. Dat is het tiende niveau van de Engelse voetbalcompetitie. Die clubs hadden 54 penalty's nodig.

Maccabi Tel Aviv is kampioen geworden in Israël op het hoogste niveau. Derrick Luckassen en Joris van Overeem spelen bij die club.