Ajax herstelt zich bij Heerenveen van nederlaag tegen FC Utrecht en lijkt klaar voor Dortmund

Sjors Tanis • 22:35, 16-10-2021 / Laatste Update: 16:59, 06-08-2024
Ajax herstelt zich bij Heerenveen van nederlaag tegen FC Utrecht en lijkt klaar voor Dortmund
Sjors Tanis • 22:35, 16-10-2021 / Laatste Update: 16:59, 06-08-2024

Ajax heeft op bezoek bij Heerenveen 3 punten gepakt. In Friesland wonnen de Amsterdammers met 2-0. Het team van trainer Erik ten Hag herstelde zich zo van de nederlaag in de vorige speelronde tegen FC Utrecht.

Ajax blijft koploper in de Eredivisie, met 22 punten na 9 wedstrijden. Heerenveen heeft 13 punten.

Soepel in 1e helft, haperend in 2e helft

In de openingsfase liep Ajax over de thuisploeg heen. Dat leverde echter maar 1 goal op: Sébastien Haller scoorde op aangeven van Dusan Tadic. De pass van Daley Blind was ook fraai. Daarna werd Ajax slordiger en Heerenveen kreeg zelfs kansen op de gelijkmaker, maar die viel niet. Een kwartier voor tijd besliste invaller David Neres het duel met een bekeken kopbal. Weer was de assist van Ajax-aanvoerder Tadic.

Op naar Champions League

Voor Ajax lijkt de wedstrijd tegen Heerenveen een perfecte generale repetitie te zijn geweest voor de kraker van dinsdag met Borussia Dortmund in de groepsfase van de Champions League. Beide clubs wonnen de eerste 2 duels van het miljardenbal.

Go Ahead verslaat Heracles

Om 18.45 uur begon in de Eredivisie ook de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en Heracles Almelo. Go Ahead won met 4-2 én eindigde met 9 man na 2 rode kaarten. Beide ploegen hebben nu 10 punten, maar Heracles heeft een duel minder gespeeld.