Alles voor de poen: David Beckham wordt gezicht van Qatar 2022

Bart van der Wijst • 15:58, 24-10-2021 / Laatste Update: 16:56, 06-08-2024
Alles voor de poen: David Beckham wordt gezicht van Qatar 2022
Bart van der Wijst • 15:58, 24-10-2021 / Laatste Update: 16:56, 06-08-2024

David Beckham heeft in zijn voetballoopbaan al heel wat centjes bij elkaar gesprokkeld, maar hij kan er geen genoeg van krijgen. De oud-voetballer heeft namelijk een duizelingwekkende deal getekend om ambassadeur van Qatar te worden. Hij doet zijn bijnaam Goldenballs dus eer aan.

Beckham wordt het gezicht van het WK in Qatar dat volgend jaar plaatsvindt en blijft voor de komende 10 jaar ambassadeur van de oliestaat. Ga even zitten voor je dit leest, Beckham gaat daarmee zo'n 175 miljoen euro verdienen. Per jaar krijgt de Engelsman zo'n 15 miljoen euro. Niet gek!

Gezeik

De keuze van Beckham om zich als ambassadeur te verbinden aan Qatar is op z'n zachtst gezegd vreemd te noemen. Bij de bouw van de stadions voor volgend jaar stierven verschillende gastarbeiders. De arbeidsmigranten worden daarnaast ook nog eens flink uitgebuit, wat voor hevige discussies zorgden wereldwijd.

Ondanks alle misstanden in het land hoopt men dat Beckham het beeld van Qatar een beetje kan bijschaven. De oud-voetballer gelooft zelf ook een verschil te maken. "Hij gelooft sterk in de kracht van voetbal om het verschil te maken, maar het belangrijkste is dat hij vooruitgang heeft gezien in zaken die er toe doen", sprak een bron dichtbij Beckham tegenover The Sun.

"David gelooft in de toewijding van Qatar om als land te verbeteren en denkt dat het WK een aanzienlijke positieve verandering teweeg kan brengen", ging de bron verder.