Australisch voetbalteam pakt voor het eerst in ruim 2 jaar NIET de 3 punten

Sjors Tanis • 18:13, 12-10-2021 / Laatste Update: 17:01, 06-08-2024
Australisch voetbalteam pakt voor het eerst in ruim 2 jaar NIET de 3 punten
Sjors Tanis • 18:13, 12-10-2021 / Laatste Update: 17:01, 06-08-2024

Japan heeft een einde gemaakt aan de recordreeks van Australië in de WK-kwalificatie. Na 11 overwinningen op rij verloren de 'Socceroos' in Japan met 2-1. Australië blijft met 9 punten uit 4 wedstrijden wel koploper.

De Australiërs kunnen nog wel gepasseerd worden door Saudi-Arabië (9 punten uit 3 duels) en zag Japan tot op 3 punten naderen.

Winstreeks van ruim 2 jaar

De recordreeks van Australië begon in september 2019. Ruim 2 jaar later eindigde die reeks in Japan. Ao Tanaka zette het gastland al in de 8e minuut op voorsprong. Ajdin Hrustic, oud-speler van FC Groningen, trok de stand 20 minuten voor tijd gelijk uit een vrije trap. In de slotfase maakte oud-PSV'er Aziz Behich een eigen doelpunt. Bij Japan deed verdediger Yuta Nakayama van PEC Zwolle de laatste 5 minuten mee.

De nummers 1 en 2 van de 2 poules in Azië plaatsen zich voor het WK van volgend jaar in Qatar. De 2 nummers 3 strijden samen om een plek in de intercontinentale play-off.

Van Marwijk vs. Advocaat

Dinsdag om 18.45 uur speelt de Verenigde Arabische Emiraten (met bondscoach Bert van Marwijk) tegen Irak (met bondscoach Dick Advocaat). Van Marwijk en co hebben 2 punten na 3 wedstrijden. Advocaat en zijn team hebben evenveel punten. De bovenste 2 plekken lijken uit zicht voor de Nederlandse trainers en dus ligt de focus op plek 3, wat de hoop op deelname aan het WK levend zou houden. VAE en Irak zitten niet bij Australië in de groep.