AZ overleeft vroege achterstand bij Go Ahead, Sparta wint weer kelderduel van Willem II

Eimert Pruis • 15:07, 13-02-2022 / Laatste Update: 16:10, 06-08-2024
AZ overleeft vroege achterstand bij Go Ahead, Sparta wint weer kelderduel van Willem II
Eimert Pruis • 15:07, 13-02-2022 / Laatste Update: 16:10, 06-08-2024

AZ heeft zijn ongeslagen reeks uitgebreid tot 17 duels. Bij Go Ahead Eagles toonden de Alkmaarders veerkracht. Na een vroege achterstand boog AZ de stand snel om: 1-4. Sparta Rotterdam won het degradatieduel tegen Willem II met 1-0.

In Deventer begon de thuisploeg uitstekend. Luuk Brouwers, de beste speler van Go Ahead, zorgde voor de openingstreffer. Sam Beukema maakte dat doelpunt al snel ongedaan. Vervolgens scoorde Vangelis Pavlidis nog voor rust 2 keer, allebei op aangeven van Dani de Wit. Beukema maakte er in de 2e helft nog 1tje tegen zijn oude club.

AZ bezig aan geweldige reeks

AZ kon zo opgelucht ademhalen en staat even 4e in de Eredivisie. Concurrent FC Twente speelt bij Ajax en dus is de kans groot dat AZ op die 5e plaats staat. Mede dankzij de ongeslagen reeks. In alle competities is AZ ongeslagen sinds 7 november 2021, toen het bij Feyenoord (1-0) verloor. In de Eredivisie is AZ al 11 wedstrijden op rij ongeslagen, 8 keer winst en 3 gelijke spelen.

Sparta juicht weer een keer

Sparta kan omhoog kijken

Sparta heeft juist sinds begin november weer een potje gewonnen. Op 6 november won Sparta bij Willem II (0-3) en ruim 3 maanden later wonnen de Rotterdammers ook het thuisduel met de Tilburgers. Younes Namli maakte in de 59e minuut het enige doelpunt.

De Kasteelclub klom door de zege naar de 17e plaats. De achterstand op de veilig 15e plaats, waar Willem II staat, is 4 punten.

😳 Sam Beukema zet @AZAlkmaar op gelijke hoogte tegen zijn oude ploeg @GAEagles!

📺 ESPN 2

#️⃣ #GAEAZ pic.twitter.com/Mwh1mxa4sd

— ESPN NL (@ESPNnl) February 13, 2022