Barcelona-verdediger trapt Ronald Koeman na: 'Geloofden niet meer in zijn plan'

Trevor Wagener • 20:13, 18-11-2021 / Laatste Update: 16:45, 06-08-2024
Barcelona-verdediger trapt Ronald Koeman na: 'Geloofden niet meer in zijn plan'
Trevor Wagener • 20:13, 18-11-2021 / Laatste Update: 16:45, 06-08-2024

Óscar Mingueza heeft zijn oude trainer Ronald Koeman een verbale schop nagegeven. Bij TV3 zei de FC Barcelona-verdediger dat het team al langer geen vertrouwen meer had in de Nederlandse coach. Koeman werd eind oktober ontslagen vanwege teleurstellende resultaten.

Onlangs stelde de Catalaanse topclub Xavi aan als vervanger. "Iedereen probeerde de dingen op een gegeven moment op zijn eigen manier op te lossen", aldus Mingueza. "Niemand geloofde meer in het plan. We waren niet goed, zowel individueel als als collectief. We geloofden niet in wat we voor ogen hadden."

Koeman ontslagen

Koeman lag, ondanks de teleurstellende prestaties, al langer onder vuur bij de club. President Joan Laporta was hem liever kwijt dan rijk en beide partijen voerden al langer gesprekken over het verloop van de samenwerking. Dat die ontbonden werd, zat er volgens de 22-jarige Mingueza - in wie Koeman het op zijn beurt wél zag zitten - al lang aan te komen.

"Niemand was blij. Als je je niet goed voelt en het niet goed gaat, is een andere omgeving nodig. Ons team was aan verandering toe." Nu Xavi er is, is ook het geloof weer terug. "Het idee dat hij bedacht heeft, is goed. Vanaf nu zullen we alleen maar beter worden."

Debuut Xavi als Barça-trainer

Barça speelt aanstaande zaterdag voor het eerst onder Xavi. FC Barcelona speelt dan de La Liga-wedstrijd tegen stadsgenoot Espanyol. De derby begint om 21.00 en wordt in Camp Nou gespeeld.