Scheidsrechter Bas Nijhuis heeft het er maar druk mee. Naast zijn werk voor de KNVB heeft hij nog een spraakmakend privéleven en op televisie kun je bijna niet om hem heen.
Nijhuis is bij veel voetbalfans populair. Hij strooit niet snel met kaarten en heeft een relativerend karakter en veel zelfspot. Hij komt ook regelmatig in aanraking met supporters, zo geeft hij lezingen bij verenigingen.
14 januari 2025, 12:26
Bas Nijhuis werd afgelopen weekend in het zonnetje gezet door de staf van Feyenoord, omdat hij zondag zijn 48e verjaardag vierde. De scheidsrechter kreeg een verjaardagskaart van John de Wolf en consorten, met daarop een opvallende tekst over zijn moeder.
Voetbalfans zien hem dan ook vaak voorbij komen. En niet alleen wanneer ze naar een wedstrijd kijken die hij fluit. Nijhuis maakt regelmatig zijn opwachting in programma's als Vandaag inside, Ik hou van Holland en Dit was het nieuws.
Daarnaast geeft hij dus lezingen, doet hij vrijwilligerswerk op een kinderboerderij, speelt hij gitaar en is hij trouwambtenaar. "Scheidingen doe ik ook tegenwoordig, dat is eveneens goede handel", zegt de arbiter in het AD.
6 januari 2025, 18:54
Hij maakt al lange tijd naam als scheidsrechter en is de laatste jaren ook een fenomeen op televisie: Bas Nijhuis. De Tukker is een bekende Nederlander geworden die ook een herkenbaar gezicht is voor mensen die niet wekelijks naar de Eredivisie kijken. Maar ook een scheidsrechter die onder vuur ligt vanwege een bizar privégerucht. Dit is de 47-jarige Bas Nijhuis.
Opmerkelijk 'dubbelleven'
Het liefdesleven van Nijhuis zelf is ook veelbesproken. In de zomer van 2024 verscheen er namelijk een artikel waarin Privé claimt dat de scheidsrechter er een dubbelleven op nahoudt. Zo zou hij een vermeende minnares hebben. De desbetreffende Mandy vertelt dat Nijhuis haar verzekerde dat hij geen relatie meer met zijn vrouw Chantal had. Daarnaast zou de scheidsrechter hebben beweerd dat hij bezig is met het adopteren van twee kinderen uit Roemenië, een zieke moeder heeft en kampte met een alcoholprobleem. Allemaal dingen waar geen sprake van blijkt te zijn.
Zelf ontkrachtte Nijhuis de geruchten in september vorig jaar. "Ik heb er weinig over te zeggen", aldus de scheidsrechter bij VI. "Gelukkig zijn we er samen sterk onder, maar het was ook wel heel vervelend."