'Beste keeper van Nederland': Feyenoord-supporters staan massaal achter Justin Bijlow
i

Het speciale spandoek voor Justin Bijlow. © Pro Shots

'Beste keeper van Nederland': Feyenoord-supporters staan massaal achter Justin Bijlow

17:53, 25-08-2024 / Laatste Update: 18:07, 25-08-2024

Het lijkt erop dat de met Feyenoord meegereisde supporters voor de uitwedstrijd bij Sparta liever Justin Bijlow in het doel zagen dan Timon Wellenreuther. De reservedoelman vertrekt hoogstwaarschijnlijk naar Southampton en kreeg een speciaal eerbetoon in de Rotterdamse derby. Na de steunbetuiging ging uitgerekend Wellenreuther de fout in. Gijs Smal gunt Bijlow de stap van harte.

Het Legioen rolde een groot spandoek uit waarop in de kleuren van de Rotterdamse vlag de naam Justin stond. Ook de 100-emoji met daarbij de tekst 'beste keeper van Nederland' was duidelijk te zien. Dit seizoen is Timon Wellenreuther de eerste doelman bij Feyenoord. Trainer Brian Priske heeft ook tegen Sparta gekozen voor de Duitse keeper.

Bijlow applaudisseert voor Feyenoord-supporters

Bijlow vond het zichtbaar mooi. De jongen van de club verdedigde jarenlang het doel van Feyenoord, maar zag door blessures zijn basisplek worden overgenomen door Wellenreuther. Ook in het Nederlands elftal is hij zijn plek onder de lat kwijtgeraakt.

Southampton is dicht bij het aantrekken van Bijlow. Een medische keuring en persoonlijk akkoord scheiden de keeper en zijn nieuwe werkgever.

De keeper werd luid toegezongen en nam de lofbetuigingen in ontvangst met een dankbaar applaus.

Wellenreuther gaat fout in bij tegengoal

Wellenreuther stond uitstekend te keepen met een paar fraaie reflexen, maar het leek erop dat de steunbetuiging voor Bijlow hem iets deed. De doorgaans ook bij Het Legioen populaire doelman ging in de 33ste minuut in de fout door te ver uit te komen. Hij moest daardoor een kopduel winnen, maar verloor die, waarna Sparta scoorde.

stadion: Sparta Stadion Het Kasteel

scheidsrechter: Alex Bos

commentaar

toggle commentaries view

'Spijtig dat hij de club gaat verlaten'

Smal betreurt het vertrek van Bijlow naar het Engelse Southampton, maar vindt het voor hem persoonlijk een geweldige uitdaging. "Vooral voor Justin is dit heel erg mooi", doelde Smal op de steunbetuiging. "Het is spijtig dat hij de club gaat verlaten, maar het is een mooie stap om zich te laten zien in de Premier League. Hopen dat het goed uitpakt. Hij moet het niveau doortrekken van vorig seizoen en hopen dat hij niveau laat zien wat we van hem gewend zijn", besluit Smal.

Alles over de Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.