Jari Litmanen was dolblij dat hij zondag weer op het veld kon staan, toen hij het met de Ajax Legends opnam tegen Real Madrid. Na afloop vertelde de Finse spelmaker dat hij een paar 'hele zware jaren achter de rug heeft'.
"Ik heb vijftig, zestig minuten gespeeld, dat ging prima", zegt Litmanen na de 2-1 gewonnen wedstrijd zichtbaar tevreden bij Ziggo Sport. "Geen problemen." Wytse van der Goot vroeg hem of het op 53-jarige leeftijd nog allemaal een beetje ging, maar dat bleek zeker niet het geval.
"Ik heb een paar hele zware jaren achter de rug", opent Litmanen eerlijk. "Ik heb long covid gehad en heb vier jaar niet kunnen sporten, niet kunnen voetballen. Ik ben langzaam teruggekomen, langlaufen gedaan. Beetje tennissen, ijshockeyen, allerlei andere sporten. Maar voetbal is wel het zwaarste voor mij geweest. Dit jaar heb ik wel in vier, vijf wedstrijden mee kunnen doen. Zeker geestelijk vind ik dat heel belangrijk."
17 november 2024, 17:57
De Ajax Legends hebben zondag in een volle Johan Cruijff Arena van Real Madrid gewonnen: 2-1. De wedstrijd werd georganiseerd ter ere van het 125-jarige bestaan van Ajax. In de 14e en 34e minuut werden er eerbetonen gebracht aan Johan Cruijff en Abdelhak Nouri.
Carrière
Litmanen was in de jaren '90 een publiekslieveling in Amsterdam. Hij won met Ajax de Champions League in 1995 en voegde daar ook nog liefst vijf Eredivisie-titels aan toe. Eén daarvan won Litmanen bij zijn tweede periode bij Ajax, tussen 2002 en 2004.