NEC-stadion De Goffert in Nijmegen blijft voorlopig dicht voor publiek. Reden is het instorten van een deel van het uitvak van het stadion toen fans van Vitesse na afloop van de Gelderse derby op en neer sprongen. De Goffert wordt pas weer opengesteld als blijkt dat het stadion veilig is.
Algemeen directeur Wilco van Schaik houdt er rekening mee dat zijn club pas in 2022 weer in De Goffert kan voetballen. "Dat betekent dat we vier thuiswedstrijden elders moeten spelen. De optie tot wedstrijden uitstellen is er niet, we hebben niet zoveel tijd."
Het is niet bekend wat de oorzaak is van het instorten van de tribune en omdat de veiligheid van het publiek voorop staat, laat de gemeente een extern bureau onderzoek doen. Dat onderzoek moet duidelijk maken hoe het incident heeft kunnen gebeuren. Omgevingsdienst ODRN en de gemeente Nijmegen besloten dat het stadion sowieso dicht blijft tot het onderzoek is afgerond. Het eerste thuisduel dat op de planning staat voor NEC is op 31 oktober tegen FC Groningen. Een week later komt SC Heerenveen op bezoek.
'Veiligheid is het belangrijkste'
"We begrijpen de keuze van de gemeente om het stadion tot nader order te sluiten", aldus een woordvoerder van de club. "Voor ons is het van belang dat er gedegen onderzoek wordt uitgevoerd, waarbij in de toekomst de veiligheid van iedereen in het stadion gewaarborgd moet zijn. Dit besluit betekent tegelijkertijd dat wij verder gaan kijken naar een externe locatie om – tenminste voor de korte termijn – onze wedstrijden af te werken. De gesprekken met andere clubs en de KNVB lopen al sinds gisteren, omdat we hier op voorbereid waren."
Bij het ongeluk in het stadion van NEC vielen zondag geen gewonden. Een container onder het uitvak voorkwam dat het deel van de tribune verder instortte en dat de fans van Vitesse letsel opliepen.
LEES OOK: Deze container redde supporters van Vitesse: 'Verdere ramp voorkomen, daar zijn we erg blij mee'
)