Officieel! Labyad tekent voor minimaal 1,5 jaar bij FC Utrecht na vertrek bij Ajax

Jeroen Rooseboom • 14:58, 20-02-2023 / Laatste Update: 13:18, 06-08-2024
Officieel! Labyad tekent voor minimaal 1,5 jaar bij FC Utrecht na vertrek bij Ajax
Jeroen Rooseboom • 14:58, 20-02-2023 / Laatste Update: 13:18, 06-08-2024

Zakaria Labyad heeft een contract tot de zomer van 2024 ondertekend bij FC Utrecht, met een optie op nog een jaar. De 29-jarige Marokkaanse international keert zo terug bij de club waarvoor hij eerder al 1,5 jaar voetbalde. Labyad trainde de afgelopen weken mee bij Utrecht en dat levert hem nu een contract op.

De geboren Utrechter stond ook in de belangstelling van buitenlandse clubs, maar kiest voor een terugkeer in De Galgenwaard. "Zakaria wilde graag terug, wij wilden hem graag toevoegen aan onze selectie, dus daar waren we snel over uit", zegt technisch directeur Jordy Zuidam.

3 keer kampioen

De aanvallende middenvelder brak door bij PSV. Labyad speelde ook voor Sporting Portugal, Vitesse, Fulham en Ajax, dat hem in de zomer van 2018 overnam van FC Utrecht. De Marokkaan werd met Ajax 3 keer kampioen, hoewel zijn inbreng vrij beperkt was. Labyad liep begin vorig jaar een zware knieblessure op. Op dat moment was al bekend dat Ajax zijn aflopende contract niet zou verlengen.