Voor veel spelers van Napoli wordt het de allereerste keer dat ze de Johan Cruijff ArenA in het echt zien, maar niet voor iedereen. Er speelt namelijk iemand in de selectie van de Napolitanen met een kort verleden in Amsterdam: Stanislav Lobotka.
Hirving Lozano kwam er een paar keer als PSV'er, terwijl Piotr Zielinski als speler van Polen 1 keer in Amsterdam voetbalde. Maar zij zaten telkens in de kleedkamer van de gasten, hun zag de binnenkant van Ajax' kleedlokaal.
Stanislav Lobotka bij (Jong) Ajax
De Slowaak Lobotka speelde in het seizoen 2013/14 een jaartje op huurbasis in Amsterdam, al maakte hij vooral minuten voor de beloften. Lobotka staat dinsdagavond tegenover wat oud-teamgenoten, want Daley Blind en Davy Klaassen kwamen destijds ook wel eens in actie voor Jong Ajax. Lobotka zat 1 keer bij de selectie van Ajax 1, alleen toen hield hij de bank vooral warm.
Lees ook: Dit is Napoli-toptalent Khvicha Kvaratskhelia, dé absolute blikvanger tegen Ajax
Ajax huurde Lobotka met optie tot koop van AS Trencin, maar na 30 potjes in de eerste divisie werd hij teruggestuurd naar Slowakije. Via FC Nordsjælland en Celta de Vigo kwam hij in 2020 bij Napoli terecht, waar hij dit seizoen een van de regisseurs op het middenveld is.
"Ik heb niet veel met Lobotka gespeeld in die tijd. Ik herinner me hem als een kleine en wendbare voetballer. Maar de concurrentie bij een club als Ajax is nu eenmaal heel groot", blikte Blind in Het Parool terug op hun gezamenlijke periode in Amsterdam. "Misschien is Lobotka een beetje ondergesneeuwd geraakt door bepaalde spelers die hij op zijn positie voor zich had."