Tuchel ziet Chelsea in underdog-rol tegen Man City: 'Hebben het al laten zien'

Trevor Wagener • 23:56, 28-05-2021 / Laatste Update: 17:58, 06-08-2024
Trevor Wagener • 23:56, 28-05-2021 / Laatste Update: 17:58, 06-08-2024

Chelsea-coach Thomas Tuchel ziet zijn ploeg als de underdog in de finale van de Champions League zaterdag in Porto. De Duitse coach beschouwt tegenstander Manchester City als de 'sterkste ploeg van Europa en misschien wel van de wereld'. Dat zei hij in aanloop naar de finale.

"Het is altijd moeilijk om te spelen tegen een ploeg waar Pep Guardiola de coach is. Hij creëert een team met een enorm zelfvertrouwen en winnaarsmentaliteit. Manchester City heeft ook met een enorme voorsprong de titel in de Premier League verovert."

Goede flow

Zijn ploeg is anders ook niet slecht. "Chelsea heeft wel 2 keer de kloof kunnen dichten", doelde hij op de finale van de FA Cup en de uitwedstrijd in de competitie tegen City, die Chelsea allebei won de afgelopen maanden. "We waren toen heel sterk als team en verzaakten geen minuut."

Tuchel stond vorig jaar ook in de finale van de Champions League. Toen was hij nog trainer van Paris Saint-Germain en moest hij de belangrijkste Europese trofee laten aan Bayern München. "Maar het heeft geen zin deze finales met elkaar te vergelijken. Ik leid nu een ander team in een andere situatie. Als ik een speler was, zou ik niet willen dat de coach over zijn eerdere ervaringen praat."

Iedereen bij

De Duitse coach kan in Porto beschikken over een compleet fitte selectie. "We hebben geen geblesseerde spelers en hopelijk blijft dat zo. Wij willen Porto verlaten met de trofee. Het is geen normale week, iedereen voelt zich anders voor zo'n grote wedstrijd."

Dat gaat niemand in de koude kleren zitten. "Zo'n week eist fysiek en mentaal heel veel. We zijn een hechte groep en geloven in onszelf. Ik heb een geconcentreerde en gedisciplineerde ploeg aan het werk gezien in de voorbereiding."