Het is een vraag die bij veel volgers van het Nederlandse voetbal is opgekomen: waarom zou John van 't Schip zo kort na het overlijden van zijn vrouw aan de slag willen bij de puinhoop die Ajax heet? In een openhartige online perspresentatie heeft hij die uitleg gegeven.
Veel mensen vroegen zich af, toen bekend werd dat Van 't Schip topkandidaat was om de vertrokken Maurice Steijn te vervangen, of hij daar op emotioneel gebied wel klaar voor was. Maar daarover liet de oud-international geen twijfel bestaan: het was juist zijn vrouw die hem had verteld dat hij weer bij Ajax aan de slag moest gaan, voordat ze overleed.
Kansen
"Ja, ik zat en zit eigenlijk nog steeds in een moeilijke fase" wordt Van 't Schip geciteerd door het Algemeen Dagblad. "Mijn vrouw is overleden. Mijn 2 kinderen verwerken dat op hun manier. Maar zij is juist degene geweest die gezegd heeft dat er momenten en kansen zijn die je moet pakken. En dit is er zo 1."
"Ze zei: 'Het is goed voor jou om je volledig in dit proces te geven John. Anders zit je maar thuis te malen. Word je daar nou beter van?' Het was dus haar vurige wens dat ik weer bij Ajax aan de slag ging."
Jan van Halst werkt mee
Interim-directeur Jan van Halst wist van die vurige wens van Danielle en zorgde ervoor dat het eerste contract (in het technische hart van de club) voor Van 't Schip razendsnel klaar lag. "Dat heeft zij dus gelukkig meegekregen."
Ook de optie om hoofdtrainer te worden kwam voorbij. "Dat hebben we goed doorgesproken en ook dat zag zij zitten. En van bovenaf heeft ze daar wellicht nog een rol in gehad. Dat geloof ik graag."
Ook interview bij ESPN:
Voor de camera van ESPN legt Van 't Schip uit: “Haar vurige wens was dat ik weer wat bij Ajax zou gaan doen. 1, omdat het mijn club is. 2, omdat het háár club is. Onze liefde is hier begonnen. Mijn vrouw heeft van boven haar ja-woord gegeven.”
)