Het Nederlands elftal speelt op maandagavond 11 oktober tegen Gibraltar. Het duel in De Kuip in Rotterdam begint om 20.45 uur. Lees gauw verder voor de voorbeschouwing op deze WK-kwalificatiewedstrijd!
Zie ook: 'Op deze zender kijk je maandagavond naar Nederland - Gibraltar'
Het eerdere duel in deze kwalificatie eindigde in Gibraltar nog in 0-7, maar zowel Oranje als Gibraltar maakte geen onuitwisbare indruk in hun laatste wedstrijd. De ploeg van Louis van Gaal versloeg Letland met minimale cijfers (0-1) en Gibraltar verloor op eigen veld tamelijk kansloos van Montenegro: 0-3.
Eerder in deze WK-kwalificatieronde zette Oranje Turkije nog te kijk in Amsterdam. Die pot eindigde met spetterend spel nog in 6-1. Ondanks het mega-overwicht tegen de Letten was de goal van Davy Klaassen de enige van de wedstrijd. Gibraltar daarentegen heeft ook moeite met het maken van doelpunten, al heeft het dwergland nóg meer moeite met het tegenhouden van de opponent.
Goals vs Gibraltar
Gibraltar staat troosteloos op de laatste plek in Groep G. Met 0 punten een doelsaldo van -25 mag er dan ook eigenlijk niets verwacht worden van het land. Sowieso heeft Gibraltar, dat pas sinds 2014 'voor het echie' meespeelt, weinig succes gehad in eerdere kwalificatiereeksen.
Bij de kwalificatieronde van het EK 2016, het 1e waar Gibraltar zich voor een eindtoernooi kon plaatsen, eindigde de rit met een doelsaldo van 2 goals voor en liefst 56 (!) tegen. Het proces daarna, om het WK 2018 te halen, verliep eveneens allesbehalve soepel. Die 10 duels leverden 0 punten op een doelsaldo van 3-47. Monsterscore incoming?