Voetbalster Tessa Wullaert blijft op 3 Gouden Schoen-prijzen staan. De 29-jarige aanvalster van Fortuna Sittard reageerde daar op social media zeer kort en bondig op. Wel, met 1 emoji. Die van een clown (zie onder).
De prijs voor beste Belgische speelster van het voorbije jaar ging naar OHL-keepster Nicky Evrard. Recordhoudster Wullaert (2016, 2018 en 2019) werd vorig jaar op 1 punt 2e achter Janice Cayman. Dit jaar was het verschil aanzienlijker: 331 punten voor Evrard om 244 voor Wullaert.
Oneens
In het programma 'Kantine' op Playsports sprak Wullaert met teleurstelling over het mislopen van 2 Gouden Schoen-prijzen. "Ik heb nog ruimte in mijn kast. Ik heb hem 3 keer gewonnen, maar ook 3 keer verloren. Die nederlaag van 2022 is de grootste uit mijn loopbaan. Dat is gewoon hoe ik ben."
Evrard stapte op haar beurt de voorbije zomer over van Gent naar Leuven. Na een succesvol EK, waar Evrard een aanvoerder Wullaert met België de kwartfinale haalden en de doelvrouw 2 belangrijke penalty's pakte, schoot Wullaert iedere statistiek aan flarden. Niet genoeg voor een 4e prijs, bleek.
Winnaar Wullaert
"Mijn karakter heeft mij gebracht tot waar ik nu sta. Ik vind niet dat ik mij anders moet gaan gedragen of mij moet verontschuldigen. Ik wil al-tijd de beste zijn en mensen hun ongelijk bewijzen. Dat vraagt energie, maar heeft me veel gegeven." Haar partner Mathias Deveugele, schreef eveneens op Instagram zijn onvrede over de uitkomst.
)