Ethan Hayter blijft Dennis van Jumbo-Visma voor in proloog Romandië, Kruijswijk verliest veel tijd

Eimert Pruis • 19:47, 26-04-2022 / Laatste Update: 15:40, 06-08-2024
Ethan Hayter blijft Dennis van Jumbo-Visma voor in proloog Romandië, Kruijswijk verliest veel tijd
Eimert Pruis • 19:47, 26-04-2022 / Laatste Update: 15:40, 06-08-2024

Steven Kruijswijk heeft al veel tijd verloren bij de proloog van de Ronde van Romandië. De echte toppers ontbreken in de Zwitserse koers van de World Tour en dus zou Kruijswijk wel eens hoog kunnen eindigen. Bij de rit tegen de klok dinsdag eindigde hij als 95e op 34 seconden van winnaar Ethan Hayter. De Britse tijdritspecialist van INEOS Grenadiers bleef Rohan Dennis (Kruijswijks ploeggenoot bij Jumbo-Visma) 4 tellen voor.

Felix Grossschartner uit Oostenrijk eindigde als 3e en Geraint Thomas werd 4e in de ruim 5 kilometer fietsen in Lausanne. Thomas schreef de vorige editie op zijn naam.

Heuveletappe woensdag

De etappekoers door het Franstalige deel van Zwitserland gaat woensdag verder met een rit van 178 kilometer van La Grande Beroche naar Romont. Onderweg moeten 4 colletjes van de 3e categorie worden beklommen.

De Alpen in

Het zwaardere klimwerk volgt zaterdag in de koninginnenrit, met 5 zware Alpencols. De Ronde van Romandië wordt zondag afgesloten met een 16 kilometer lange klimtijdrit.