Formule 1-parcours decor voor openingsrit Vuelta: Wout van Aert aast direct op droomstart

Redactie Sportnieuws.nl • 22 augustus 2026 om 11:06 / Update: 34 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Formule 1-parcours decor voor openingsrit Vuelta: Wout van Aert aast direct op droomstart
i

Wout van Aert. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 22 augustus 2026 om 11:06 / Update: 34 minuten geleden

De Vuelta a España 2026 begint zaterdag meteen met een strijd tegen de klok. Vanaf 16.17 uur krijgen de renners een individuele tijdrit van 9,4 kilometer door Monaco voorgeschoteld. Onder anderen Tadej Pogacar en Wout van Aert hopen direct toe te slaan, terwijl viervoudig Vuelta-winnaar Primoz Roglic om 19.20 uur als laatste van start gaat. Volg alle belangrijke ontwikkelingen hier live.

De 81ste editie van de Ronde van Spanje wordt daarmee op spectaculaire wijze afgetrapt. De start ligt bij het beroemde Casino de Monte-Carlo, waarna de renners via de straten van Monaco richting Port Hercule trekken. Onderweg moeten ze over 9,4 kilometer ongeveer 170 hoogtemeters overwinnen.

Formule 1-parcours als decor

Formule 1-parcours als decor Vooral het technische karakter maakt de openingsrit bijzonder. De renners rijden deels over het wereldberoemde stratencircuit van de Grand Prix van Monaco en krijgen onderweg tal van krappe bochten en richtingsveranderingen voorgeschoteld. Daardoor draait het niet alleen om pure kracht: ook stuurmanskunst, explosiviteit en lef kunnen het verschil maken. Op zo'n korte tijdrit kan één foutje de kansen op de eerste rode trui meteen verpesten.

Van Aert aast op rood

Wout van Aert heeft zijn ambities voor de openingsrit al uitgesproken. De Belg liet eind juli weten graag opnieuw een leiderstrui te willen dragen. Zijn voorbereiding op de tijdrit verliep door een blessure aan zijn elleboog echter niet ideaal.

"Eerst en vooral wil ik me smijten in de tijdrit. Ergens zit het in mijn achterhoofd dat ik de leiderstrui nog een keer wil dragen", vertelde Van Aert. "Ik heb nog maar heel weinig op de tijdritfiets kunnen zitten. Steunen in de beugel gaf echt heel veel last."

Favorieten

Ook Pogacar behoort vanzelfsprekend tot de favorieten. De Sloveen keert zeven jaar na zijn eerste deelname terug in de Vuelta en beschikt met zijn explosiviteit en kwaliteiten tegen de klok over alles wat nodig is om meteen mee te doen om de zege.

Daarnaast mogen tijdritspecialisten Stefan Küng en Joshua Tarling niet worden onderschat. Küng won onlangs nog de afsluitende tijdrit in de Ronde van Polen. Tarling staat aan de start na een bijzonder zware week, waarin zijn jongere broer Finlay om het leven kwam tijdens de Volta a Portugal.

Starttijden favorieten

18.17 uur: Stefan Küng 18.51 uur: Joshua Tarling 19.12 uur: Mads Pedersen 19.17 uur: Wout van Aert 19.19 uur: Tadej Pogacar 19.20 uur: Primoz Roglic Viervoudig Vuelta-winnaar Roglic is daarmee de laatste renner die aan de tijdrit begint. Zijn finish wordt rond 19.30 uur verwacht.